Prawo i Sprawiedliwość przedstawia kolejne pomysły na komunikacyjne zmiany w Rzeszowie. Tym razem chce stworzyć system łączący dworce PKP i PKS i wybudować tunel.

[Not a valid template]

 

Po pomyśle posła Andrzeja Szlachty, kandydata PiS na prezydenta Rzeszowa, by w mieście wybudować szybkie tramwaje, politycy tej partii, z resztą także Szlachta, w poniedziałek przedstawili nowe pomysły na komunikacyjne bolączki.

PiS chce wybudować zintegrowany zespół dworcowy, który ma połączyć dworce PKS i PKP. Jego elementem ma być m.in. podziemne przedłużenie ulicy Asnyka i Grunwaldzkiej do ulicy Kochanowskiego. PiS ma już wstępną koncepcję zespołu dworcowego.

– Dworce są wizytówką miasta. Chcemy zmienić wizerunek Rzeszowa – mówił poseł Szlachta.

W koncepcji PiS ruch z al. Piłsudskiego mógłby być przenoszony w kierunku leżącej już za torami i za obecnym dworcem ulicy Kochanowskiego tunelem podziemnym, powstałym na przedłużeniu ul. Asnyka. Kolejne założenie PiS, to przedłużenie ul. Grunwaldzkiej, jako pasażu podziemnego do ul. Kochanowskiego z wyjściem do PKP.

– To warto rozważyć. Najlepiej przeanalizować w gronie ekspertów – uważa radny PiS Robert Kultys. – Dworzec ma być trójpoziomowy, z zadaszonym parkingiem – mówił Janusz Ramski, kandydat PiS na radnego Rzeszowa. Na parkingu miałoby się zmieścić ok. 300 samochodów, a po rozbudowie nawet drugie tyle.

PiS chce także inwestycje w Rzeszowie podzielić na kubaturowe, wzmacniające funkcje metropolitarne Rzeszowa, interaktywne centra dla studentów – rzeszowskie City oraz te, które zmniejszą uciążliwość w komunikacji miejskiej. Wizja inwestycyjna PiS zakłada również centrum kultury akademickiej.

– Basen na osiedlu Pobitno, interaktywne centrum wiedzy, hala lodowiskowa i oczywiście modernizacja obecnych basenów na bazie ROSiR-u wraz z wieżą do skoków do wody – mówił poseł Andrzej Szlachta.

PiS opowiada się za wybudowaniem obwodnicy południowej, dokończenie obwodnicy północnej. – Od 12 lat idzie to w bardzo powolnym tempie. My zdynamizujemy realizację tej ważnej inwestycji – przekonywał Szlachta.

PiS chce także przedłużyć aleję Rejtana i ul. Okulickiego oraz wybudować parkingi wielopoziomowe.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama