Pierwszy z dźwigarów, które będą wspierać całą wystawienniczą część konstrukcji Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce, został we wtorek (4 sierpnia) przymocowany.

[Not a valid template]

 

Jak poinformował Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, dźwigar został przymocowany do specjalnego zwornika kopuły, który zainstalowano w ub. miesiącu. Do zwornika będą się promieniście schodzić stalowe dźwigary tworzące konstrukcję dachu. Pierwszy dźwigar został właśnie przymocowany.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce ma mieć powierzchnię ponad 27 tys. m². Część kongresowa przypomina bryłę odwróconego stożka. Mają się w niej znaleźć m.in. dwie sale konferencyjne, restauracja z zapleczem kuchennym, sala bankietowa i kongresowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W części wystawienniczej ma być przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7,5 tys. m². W CWK będą się odbywałyby się międzynarodowe konferencje. W założeniu powstanie w nim „Centrum Nauki – Łukasiewicz”, czyli interaktywny, multimedialny ośrodek naukowo-edukacyjny, a także biura United Nations Global Compact, którego specjalizacją mają być działania związane z przygotowaniem i realizacją Strategii Karpackiej.

CWK ma być magnesem do ściągania inwestorów, bo jest ulokowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Plan zakłada, że budowa Centrum zakończy się w grudniu br. Inwestycja kosztuje 135 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama