Happy Senior Couple Enjoying Ice Cream On The Deck of a Luxury Passenger Cruise Ship.

Kino Helios, restauracja „Ukraińska Chata”, salon optyczny Macieja Szweda zdecydowały się dołączyć do Ogólnopolskiej Karty Seniora w Rzeszowie. Osoby w wieku 60+ mogą liczyć na zniżki.

Kartę Seniora w Rzeszowie można wyrabiać od kilku tygodni. Na początku do programu włączyły się gabinety rehabilitacyjne „Rudek” (15-procentowe rabaty) oraz kawiarnia „Niebieski Migdały” przy ul. 3 Maja, która seniorom oferuje 10-procentowe zniżki.

Urząd Miasta w Rzeszowie poinformował, że liczba firm, które w naszym mieście dają upusty osobom w wieku 60+ powiększa się. Do programu zdecydowało się dołączyć kino Helios przy al. Piłsudskiego. Kino oferuje seniorom 20-procentowe rabaty na bilety normalne i ulgowe. Takie same zniżki są również na kawę, popcorn i napoje z nalewaka i nachos. Rabaty nie obowiązują na zestawy.

10-procentowe rabaty seniorzy uzyskają w restauracjach „Ukraińska Chata” przy ulicach Lisa Kuli 19 i Jagiellońskiej 16/1.

Do programu Karta Senior włączył się także salon optyczny Macieja Szweda. Salon daje 15-procentowe upusty na soczewki okularowe firmy Essilor, oraz 10-procentowe rabaty na na soczewki okularowe firmy JZO. Salony znajdują się przy ulicach: Mickiewicza 27, Słowackiego 2, Krakowska 20.

Liczba firm, które w Rzeszowie będą „przyjazne” seniorom zapewne się jeszcze powiększy. Zainteresowanie Kartą Seniora jest ogromne. Tylko w pierwszych dniach kartę wyrobiło ponad tysiąc mieszkańców stolicy Podkarpacia. Co ważne, karta obowiązuje w całej Polsce. Lista miejsc, w których seniorzy dostają zniżki, dostępna jest na stronie www.glosseniora.pl. Można je także sprawdzić TUTAJ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Karta wydawana jest bezpłatnie. Warunkiem jest zameldowanie w Rzeszowie.

Kartę można otrzymać w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta (ul. Kopernika 16); siedzibie Rzeszowskiej Rady Seniorów (ul. Rynek 7) w pokoju 01, od poniedziałku do piątku w godz.  12-14; NZOZ „Rudek” Gabinety Rehabilitacji (ul. Marszałkowska 15, ul. Rejtana 32, ul. Hetmańska 40A, ul. Szarych Szeregów 5, ul. Pelczara 4/1) w godz. 7-19.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania jest także przez internet (TUTAJ)  i wysłać pocztą tradycyjną na adres: al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków.

Żeby wyrobić Kartę wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty, wypełnić nieskomplikowany formularz i wówczas „od ręki” będzie można ją otrzymać. Aby była ona ważna, senior musi się na niej podpisać.

(ak, jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama