Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowscy policjanci po raz kolejny udaremnili nielegalne wyścigi samochodowe. W sobotę wlepili kierowcom 180 mandatów. 

To już trzeci raz w ostatnich miesiącach, gdy policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów w Rzeszowie. Na początku czerwca legitymowali uczestników nielegalnego zlotu na parkingu hipermarketu Auchan w Krasnem koło Rzeszowa, a pod koniec lipca fanów motoryzacji kontrolowano na parkingu hipermarketu b1 oraz parkingu przy hali Podpromie

W minioną sobotę (11 września) wieczorem doszło do kolejnej próby nielegalnych wyścigów. Tym razem ich niedoszli uczestnicy pojawili się na parkingu targowiska przy ulicy Dworaka, a potem przejechali na parking przy al. Witosa. Policjanci z kilku komend oraz oddziału prewencji doliczyli się ponad 600 pojazdów i nawet 1000 uczestników.

Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 200 osób i skontrolowali 191 samochodów, ujawniając 200 wykroczeń. – Za popełnione wykroczenia, 180 osób zostało ukaranych mandatami, pouczono 18 osób. Dwa wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu – poinformował w poniedziałek nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Policjanci zatrzymali 25 dowodów rejestracyjnych, a dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Choć spośród 200 wykroczeń aż 113 dotyczyło przekroczenia prędkości, to – jak twierdzą policjanci – masowe kontrole zapobiegły  nielegalnym wyścigom. – Nie doszło do poważnych incydentów – dodaje nadkom. Szeląg.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama