Reklama

Rzeszowscy rowerzyści, rolkarze i fani deskorolek mogą się cieszyć. Rada Miasta Rzeszowa przeznaczyła 1,5 mln zł na rozbudowę ścieżek rowerowych nad Wisłokiem.

O tym, że kolejne pieniądze się pojawią poinformował jeszcze w marcu Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta z klubu Rozwój Rzeszowa. Miała to być jednak kwota w wysokości miliona zł.

Niektórzy początkowo sądzili, że pieniądze będą pochodzić z uwolnionej w budżecie miasta puli, która była zarezerwowana na budowę nowego mostu, łączącego ul. Rzecha z ul. Lubelską. Było to możliwe dzięki kolejnej unijnej dotacji w wysokości 55,4 mln zł, pochodzącej z programu operacyjnego „Polska Wschodnia”.

Zaoszczędzili na al. Sikorskiego

Jak się okazało, miały to jednak być pieniądze zaoszczędzone przez miasto na innych inwestycjach. Takie też jest źródło kolejnych 500 tys. zł, które dołączyły teraz do zapowiadanego wcześniej miliona.

Na wtorkowej Radzie Miasta Rzeszowa powiedziała o tym Janina Filipek, skarbnik miasta. – Oszczędności pojawiły się po rozstrzygnięciu przetargu na przebudowę al. Sikorskiego – oświadczyła radnym.

A oszczędności te, to kilka milionów złotych. Przypomnijmy, że przetarg wygrało rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z ofertą niespełna 10 mln zł.

Na co pójdą kolejne pieniądze?

Dodatkowe 1,5 miliona zł również ma zostać przeznaczone – jak zapisano w uchwale – na „poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Wisłok – odcinek od al. Powstańców Warszawy do Lisiej Góry”. Ścieżki będą rozbudowywane od zapory na długości ponad 1,2 km.

Tym samym w tym akurat rejonie, jeszcze w tym roku cała – początkowo rozłożona na kilka lat – inwestycja powinna zostać zakończona.

Przypomnijmy też, że wtorkowa decyzja radnych jest już kolejną w tym roku. Miasto na ścieżki rowerowe w budżecie na 2015 r. zarezerwowało wstępnie 300 tys. zł. Radni wkrótce podwoili tę kwotę. Miasto szybko rozpisało przetarg. Wygrała go firma Strabag, z ofertą niespełna 500 tys. zł – a więc i tu pojawią się oszczędności.

Strabag obiecuje zakończyć swoje prace do połowy lipca.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama