Kolejne porozumienie Uniwersytetu Rzeszowskiego z uniwersytetem z Chin

0
Reklama

Uniwersytet Rzeszowski podpisał kolejne porozumienie z uniwersytetem z Chin. Tym razem partnerem naukowym UR został Dongguan University of Technology.

 

To już drugie porozumienie podpisane w ostatnich tygodniach przez władze Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pod koniec listopad UR porozumiał się z chińskim Guangdong Polytechnic Normal University. Na jego mocy w roku akademickim 2017/2018 na UR zostanie utworzona specjalność Chinese Culture and Social Development. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Teraz Uniwersytet Rzeszowski podpisał umowę z Dongguan University of Technology. Dwustronne porozumienie podpisali prof. Aleksander Bobko, wiceminister nauki i były rektor UR, a także obecny rektor uczelni prof. Sylwester Czopek oraz prof. Ma Hongwei, prorektor chińskiego uniwersytetu.

Współpraca między ośrodkami akademickimi będzie dotyczyła m.in. wzajemnej wymiany wykładowców i pracowników naukowych, wspólne prowadzenie badań z obszaru nauk technicznych, współorganizację konferencji, wymianę doświadczeń i podręczników, jak również wzajemnej wymiany doświadczeń związanych z planowaniem, organizacją i realizacją procesu dydaktycznego.

– Ważnym elementem współpracy będzie również wymiana studentów oraz realizacja projektów badawczych – poinformował dr Maciej Ulita, rzecznik UR. Językiem wykładowym we wspólnie realizowanych przedsięwzięciach będzie język angielski.

Pozyskiwanie partnerów do współpracy naukowej z regionów takich jak Chiny jest niezwykle cenne dla Uniwersytetu Rzeszowskiego.

– Prawdziwa nauka wymaga nieustannego poszerzania horyzontów i zdobywania zróżnicowanych doświadczeń. Dynamika rozwojowa Chin i, choćby przez wzgląd na aspekt kulturowy, odmienność od tego, co jest charakterystyczne dla naszego kręgu kulturowego, jest nie do przecenienia – uważa prof. Marek Koziorowski, prorektor UR ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: