Zdjęcie: PZPS

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w drużynie Developresu Rzeszów. Wśród zakażonych jest trener siatkarek, Stephan Antiga.

O pierwszym zakażeniu w Developresie informowaliśmy w niedzielę. W czwartek klub poinformował o trzech kolejnych. Zakażenie wykryto u kolejnej siatkarki, menedżerki drużyny Pauliny Peret oraz trenera Stephana Antigi. 

„Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i władzami PLS. Wszyscy jesteśmy pod nadzorem epidemiologicznym oraz na kwarantannie” – poinformował w komunikacie Developres Rzeszów.

Niepokojące sygnały płyną także z Asseco Resovii. W środę odwołany został mecz rzeszowskich siatkarzy z Treflem Gdańsk. W środę po południu, na kilka godzin przed meczem, siatkarze zaczęli zgłaszać „niepokojące objawy”. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników jest najważniejsze” – tłumaczyła powody odwołania meczu Asseco Resovia. 

Koronawirusa wcześniej wykryto także u piłkarzy I-ligowej Apklan Resovii Rzeszów. W najbliższy piątek Resovia miała grać mecz z Sandecją Nowy Sącz. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN zdecydował o odwołaniu meczu. Nowy termin nie jest jeszcze znany. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama