Zdjęcie: Podkarpacka KAS
Reklama

11 nielegalnych automatów do gier znaleźli w Rzeszowie funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego. Twórcy nielegalnego hazardu muszą się liczyć z poważnymi karami finansowymi. 

Nielegalne automaty znaleziono w jednym z salonów gier w Rzeszowie. Celnicy nie precyzją, gdzie dokładnie. Oprócz 11 urządzeń (każdy o wartości ok. 12 tys. zł) w salonie zabezpieczyli też gotówkę – ponad 18 tys. zł. 

Rzeszowski salon nie był jedynym na Podkarpaciu, gdzie w ostatnich dniach celnicy weszli z kontrolą. Nielegalne automaty znaleźli też w Ropczycach – 16. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli też łącznie 42 tys. zł. Nielegalne automaty w Rzeszowie i Ropczycach zabezpieczono na potrzeby dalszych postępowań. 

– Oprócz sankcji karnych, osoby urządzające nielegalne gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu – poinformowała Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 

Na Podkarpaciu są trzy legalne kasyna w Rzeszowie, Stalowej Woli i Krośnie, dyrekcja IAS wydała też pozwolenia na prowadzenie 19 salonów gier, w tym pięciu w Rzeszowie.  

W 2018 roku funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali 550 nielegalnych automatów do gier, wszczęli 247 postępowań karnych i 850 postępowań administracyjnych, w których nałożone kary wyniosły prawie 9,5 mln złotych.

Od początku br. funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 139 nielegalnych automatów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: