Wynajem pomieszczeń na atrakcyjnych cenach, wysokie ulgi od stawek czynszowych, doskonałe zaplecze techniczne, produkcyjne i konferencyjne, darmowe porady ekspertów oraz nowo otwarta kantyna.

[Not a valid template]

 

Z takich udogodnień mogą korzystać przedsiębiorcy, którzy ulokują swój biznes w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce.

Obecnie w Inkubatorze działają 23 firmy, które zatrudniają 108 osób, jednak wciąż jest w nim miejsce na innowacyjne przedsięwzięcia. Inkubator Technologiczny w Jasionce funkcjonuje od października 2012 r. W ciągu 2,5 r. działalność gospodarczą rozpoczęło w nim 35 firm, z czego 12 opuściło już jego mury.

Dla młodego, innowacyjnego biznesu

Firmy, które chcą tu działać, muszą jednak spełniać określone warunki. Jednym z nich są preferowane branże: lotnicza, informatyczna, elektromaszynowa, biotechnologiczna oraz chemiczna.

Do Inkubatora mogą wejść także przedsiębiorcy innych branż, o ile wykażą się innowacyjnością projektu. Znajdują tu wsparcie firmy z sektora małych średnich przedsiębiorstw, firmy wywodzące się z Preinkubatora Akademickiego oraz firmy tworzone przez studentów, absolwentów i doktorantów oraz pracowników wyższych uczelni.

– Podczas rozmowy weryfikujemy, czy dany projekt spełnia wymogi Inkubatora. Jeżeli spełnia, to zapraszamy na spotkanie do Inkubatora. Dużo firm jeszcze nie rozumie idei funkcjonowania Inkubatora. Często są to firmy, które istnieją na rynku od kilkunastu lat. My możemy przyjmować firmy do 3 lat od momentu rejestracji – tłumaczy Barbara Kostyra, wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

– Zainteresowanie jest duże, ponieważ przedsiębiorstwa wiedzą, że w Inkubatorze mogą znaleźć najwyższy standard biur i hal produkcyjnych. Dlatego często w trakcie rozmowy uświadamiamy sobie, że rozmawiamy z osobą, która szuka biura pod np. punkt handlowy lub tylko po to, aby mieć interesujący adres – dodaje Kostyra.

Jakie stawki?

W kompleksie Inkubatora przedsiębiorcy mogą wynająć na preferencyjnych warunkach: pomieszczenia biurowe – cena 21 zł ma m kw. oraz pomieszczenia produkcyjno-usługowe – cena 15,50 zł za m kw. Od powyższych stawek czynszowych przysługują ulgi: 20 proc. zniżki w 1 roku działalności, 15 proc. w 2. roku i 10 proc. w 3. roku.

Ponadto przedsiębiorcy mają do dyspozycji zaplecze socjalne, techniczne oraz konferencyjne: sala konferencyjna na ok. 200 osób oraz dwie sale spotkań na ok. 16 i 20 osób – dostępne za darmo na dwie godziny w ciągu tygodnia. Darmowych porad udzielają rzecznik patentowy oraz specjalista wzornictwa przemysłowego. Od kilku dni w budynku A działa kantyna.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pobierz formularz

W Inkubatorze Technologicznym wciąż jest miejsce dla młodych firm, które prowadzą innowacyjny biznes.

– Na naszej stronie internetowej www.inkubator.rarr.rzeszow.pl można pobrać aktualny formularz aplikacyjny, który należy wypełnić i złożyć w sekretariacie RARR. Oczywiście, służymy wszelką pomocą i wskazówkami przy jego wypełnieniu – zapewnia Barbara Kostyra.

Pod koniec każdego miesiąca RARR zwołuje posiedzenie Rady Programowej Inkubatora Technologicznego, której członkowie głosują nad poszczególnymi wnioskami, zaś firma aplikująca ma 10 minut na autoprezentację i 10 minut na pytania ze strony członków Rady.

Decyzje Rady Inkubatora są analizowane przez zarząd RARR i to on w ciągu tygodnia podejmuje ostateczną decyzje o przyjęciu lub odrzuceniu aplikującej firmy.

Spot w ogólnopolskiej telewizji

Pracownicy Podkarpackiego Parku Naukowo-Technooligicznego AEROPOLIS pozyskują firmy do Inkubatora także sami oraz przy współpracy np. z Centrum Obsługi Inwestora RARR. Trwają obecnie prace nad spotem reklamowym, który we wrześniu pokaże jedna z telewizji ogólnopolskich.

Kompleks Inkubatora Technologicznego znajduje się w Jasionce (gm. Trzebownisko) na terenie Strefy S1 po północnej stronie lotniska. Obejmuje 4 obiekty: Budynek A, Budynek B, Budynek C, Budynek D (w trakcie budowy).

Firmy produkcyjne, które wejdą do Inkubatora mogą starać się o wejście do Strefy, a następnie otrzymać zwolnienia z podatku dochodowego PIT i CIT wynikające z obecności specjalnej strefy ekonomicznej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama