Zarzut wręczenia 2 tys. zł łapówki Piotrowi C., wójtowi gminy Ostrów, przedstawiono Zofii B. w piątek w rzeszowskiej prokuraturze.

O zarzutach dla kobiety poinformował nas Rafał Teluk, szef podkarpackiego oddziału Prokuratury Krajowej. – Zofia B. przyznała się do winy – mówi prokurator Teluk.

Zofia B. zarzuty dostałaby już w październiku, gdy CBA na polecenie prokuratury zatrzymało wójta Ostrowa Piotra C., a także lokalnego przedsiębiorcę Alberta B. oraz Halinę D., która zdaniem śledczych wręczyła wójtowi 5 tys. zł łapówki, by do pracy w urzędzie przyjął jej synową.

Zofia B. też miała być wówczas zatrzymana, ale CBA  z tego zrezygnowało z uwagi na zły stan zdrowia kobiety. Prokuratura zapowiadała, że zarzuty dla B. będą przedstawione w późniejszym czasie. I tak się stało w piątek.

Kobieta jest podejrzana o to, że wójtowi Ostrowa z powiatu ropczycko-sędziszowskiego wręczyła dwukrotnie po 1000 zł łapówki, by Piotr C. pomógł w załatwieniu pracy dla jej córki. Wójt pracy jednak nie załatwił, ale według prokuratury pieniądze od Zofii B. wziął.

Zarzuty w tej sprawie przedstawiono już czterem osobom. Główną osobą podejrzaną jest wójt Ostrowa. Prokuratura twierdzi, że dał się on korumpować przedsiębiorcy z branży budowlanej Albertowi B., który miał Piotrowi C. wręczać kruszywo za przejmowanie gminnych zleceń.

Zdaniem prokuratury, wójt Ostrowa przyjmował także łapówki za załatwianie pracy. Zarzuty, jakie mu przedstawiono, obejmują lata 2015-2016.

Piotr C. został zawieszony w czynnościach służbowych. Wolność odzyskał po wpłaceniu 20 tys. zł poręczenia majątkowego. Ma zakaz opuszaczania kraju i dozór policyjny.

Piotr C. z samorządem jest związany od 1998 r. W 2014 r. w wyborach samorządowych startował na wójta Ostrowa z lokalnego komitetu Forum Samorządowo Strażackie. Dostał ponad 50 proc. głosów, co dało mu zwycięstwo w pierwszej turze wyborów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama