Reklama

Zarzut wręczenia 2 tys. zł łapówki Piotrowi C., wójtowi gminy Ostrów, przedstawiono Zofii B. w piątek w rzeszowskiej prokuraturze.

O zarzutach dla kobiety poinformował nas Rafał Teluk, szef podkarpackiego oddziału Prokuratury Krajowej. – Zofia B. przyznała się do winy – mówi prokurator Teluk.

Zofia B. zarzuty dostałaby już w październiku, gdy CBA na polecenie prokuratury zatrzymało wójta Ostrowa Piotra C., a także lokalnego przedsiębiorcę Alberta B. oraz Halinę D., która zdaniem śledczych wręczyła wójtowi 5 tys. zł łapówki, by do pracy w urzędzie przyjął jej synową.

Zofia B. też miała być wówczas zatrzymana, ale CBA  z tego zrezygnowało z uwagi na zły stan zdrowia kobiety. Prokuratura zapowiadała, że zarzuty dla B. będą przedstawione w późniejszym czasie. I tak się stało w piątek.

Kobieta jest podejrzana o to, że wójtowi Ostrowa z powiatu ropczycko-sędziszowskiego wręczyła dwukrotnie po 1000 zł łapówki, by Piotr C. pomógł w załatwieniu pracy dla jej córki. Wójt pracy jednak nie załatwił, ale według prokuratury pieniądze od Zofii B. wziął.

Zarzuty w tej sprawie przedstawiono już czterem osobom. Główną osobą podejrzaną jest wójt Ostrowa. Prokuratura twierdzi, że dał się on korumpować przedsiębiorcy z branży budowlanej Albertowi B., który miał Piotrowi C. wręczać kruszywo za przejmowanie gminnych zleceń.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zdaniem prokuratury, wójt Ostrowa przyjmował także łapówki za załatwianie pracy. Zarzuty, jakie mu przedstawiono, obejmują lata 2015-2016.

Piotr C. został zawieszony w czynnościach służbowych. Wolność odzyskał po wpłaceniu 20 tys. zł poręczenia majątkowego. Ma zakaz opuszaczania kraju i dozór policyjny.

Piotr C. z samorządem jest związany od 1998 r. W 2014 r. w wyborach samorządowych startował na wójta Ostrowa z lokalnego komitetu Forum Samorządowo Strażackie. Dostał ponad 50 proc. głosów, co dało mu zwycięstwo w pierwszej turze wyborów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama