Zdjęcie: Pixabay
Reklama

To nie są żarty, a Poważna Sprawa! W Rzeszowie powstaje nowy kabaret „Poważna Sprawa”, który poszukuje  osób zainteresowanych współtworzeniem zespołu.

Jest sprawa, i to całkiem poważna, bo w Rzeszowie właśnie się tworzy nowa formacja kabaretowa o nazwie “Poważna Sprawa”. Tej sytuacji, niebagatelnej rzecz jasna, towarzyszy już od samego początku pierwsza poważna sprawa, a jest nią … casting. Bo jak inaczej robić poważne sprawy, bez poważnych ludzi z poważnymi pomysłami, dystansem do siebie i „poważnym” poczuciem humoru?

Dlatego też poważny mężczyzna, specjalista od Poważnych Spraw do castingu (poważnie oczywiście) zachęca tak: – Jeżeli masz predyspozycje aktorskie, chcesz zaistnieć na scenie to z zapraszamy właśnie ciebie na przesłuchanie, podczas którego przedstawisz nam siebie i może  trafisz do naszego zespołu – mówi Marek Gargas, twórca Kabaretu “Poważna Sprawa”.

A jakie osoby są najbardziej pożądane? Na pewno te, które są autorami różnych form satyrycznych – scenek, skeczy, piosenek oraz takie, które mają ciekawe pomysły i zacięcie aktorskie. A ci, którzy nie dysponują takim „repertuarem” również mogą przyjść na casting – na nich będzie czekać miejsce w ekipie technicznej.

– Jesteśmy jeszcze na etapie tworzenia zespołu. Próby rozpoczęły się od grudnia zeszłego roku. Robiąc teraz casting chcemy stworzyć  bazę osób zainteresowanych rozwojem umiejętności aktorskich – wyjaśnia Gargas.

–  Posiadamy sporo własnego materiału literackiego, ale bardzo chętnie przyjmiemy każdego nowego twórcę. Zależy nam na wysokiej jakości, dlatego chcemy dotrzeć do jak największej rzeszy zainteresowanych, dając im jednocześnie szansę uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Dajemy już spektakle, lecz brak nam wystarczającej liczby dobrych aktorów. Najbardziej pożądani są aktorzy-amatorzy, choć miło nam będzie, jak zgłoszą się również autorzy – dodaje.

Zgłoszenia na przesłuchanie należy kierować na adres: KabaretPowaznaSprawa@wp.pl. W zgłoszeniu muszą się znaleźć następujące informacje: nazwisko i imię, numer telefonu, charakter w jakim chce się uczestniczyć. Jeżeli jako autor, należy załączyć przykładowe scenki, skecze, itp.

Casting odbędzie się 11 kwietnia (wtorek) w godz. 12-20 w Instytucie Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju (ul. Kochanowskiego 13, I piętro).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: