Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Na trzy miesiące zostali aresztowani rodzice 4-miesięcznej dziewczynki. Dramat Nadii rozgrywał się w podjasielskiej wsi Łubno Opace.

W sobotę, 21 października, Sąd Rejonowy w Jaśle tymczasowo aresztował 25-letniego Artura K. (romskiego pochodzenia) i 20-letnią Magdalenę K. Stało się to na wniosek jasielskiej prokuratury, która przedstawiła rodzicom zarzuty znęcania się nad dziewczynką. 

Złamane nóżki i rączka 

Policjanci z Rzeszowa i Jasła o dramacie 4-miesięcznej Nadii zostali poinformowani w czwartek (19 października) późnym wieczorem. Sygnał dali lekarze z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej.

– Ze zgłoszenia wynikało, że do szpitala trafiła dziewczynka, która na ciele miała ślady świadczące o znęcaniu się nad dzieckiem – mówi mł. asp. Daniel Lelko, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 

Przy Nadii w szpitalu była jej matka, 20-letnia Magdalena K. Policjanci od razu ją zatrzymali. Nieoficjalnie wiemy, że kobieta z Nadią była najpierw w szpitalu w Jaśle. Stamtąd dziecko przewieziono do KSW nr 2 w Rzeszowie.

– Dziewczynka na ciele ma liczne obrażenia: dwie złamane nóżki i rączkę. Nóżki i rączka są w gipsie. Ponadto na całym ciele ma liczne siniaki, wiele niezaleczonych jeszcze ran – mówi nam Grażyna Krzyżanowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Grozi im do 8 lat więzienia

Prokuratorzy, gdy zobaczyli zdjęcia Nadii z dokumentacji medycznej, złapali się za głowę. – – Obrażenia dziewczynki wyglądają bardzo źle – dowiadujemy się w naszych źródłach związanych ze śledztwem. 

Natychmiast zapadła decyzja, by zatrzymać również ojca, 25-letniego Artura K. Ukrywał się przed policjantami. W ich ręce wpadł w piątek w nocy. Rodzicom Nadii postawiono zarzuty znęcania się nad córeczką. Grozi im do 8 lat więzienia. 

Dramat Nadii rozgrywał się w domu we wsi Łubno Opace w gminie Tarnowiec. To kolejne w ostatnich dniach szokujące zdarzenie na terenie powiatu jasielskiego. W środę w Sławęcinie 20-letni Jakub W. zabił w domu matkę, Bogusławę W., i chciał zabić ojca, Tomasza W.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama