Dzisiaj (17 sierpnia) po raz trzeci w tym roku odbędzie się Nightskating Rzeszów. Organizatorzy ogłaszają konkurs na najlepszy hawajski/wakacyjny strój.

Nightskating, czyli nocny przejazd ulicami miasta na rolkach, cieszy się w Rzeszowie coraz większą popularnością.

W poprzedniej imprezie, która odbyła się 22 lipca, wzięło udział ok. 400 rolkarzy. Po raz pierwszy Nightskating Rzeszów był wtedy tematyczny. Uczestnicy rywalizowali o miano najlepiej rozświetlonego rolkarza.

Kolejny Nightskating organizowany przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe odbędzie się w Rzeszowie w najbliższą środę. Także i tym razem impreza będzie tematyczna – organizatorzy nagrodzą tych uczestników, którzy będą mieli najlepszy hawajski/wakacyjny strój.

– 3 najkreatywniejsze osoby czeka wieczna chwała. Przewidujemy również drobne upominki od naszych sponsorów. Zaskoczcie nas! – zachęcają organizatorzy.

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój odbędzie się po przejeździe na górnym poziomie parkingu Podpromie. Uczestnicy Nightskatingu będą mieli do pokonania 8-kilometrową trasę. Zbiórka na parkingu Podpromie (poziom dolny) o godz. 20:30. Start o 21:00.

Uczestnicy przejadą przez Most Zamkowy, Podwisłocze, al. Powstańców Warszawy, ul. Hetmańską, Plac Śreniawitów, ul. Lisa-Kuli, al. Cieplińskiego, al. Piłsudskiego, al. Rejtana, ul. Wierzbową, Naruszewicza, Szopena, Kilara. Meta na parkingu Podpromie (poziom górny).

Trasa przejazdu została tak zaplanowana, aby w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach oraz potrafią hamować. Nie wymaga wyjątkowych umiejętności. O bezpieczeństwo przejazdu zadba policja oraz ekipa zabezpieczająca.

W przejeździe uczestnikom Nightskating Rzeszów będzie towarzyszyła muzyka. Przewidziane są również dodatkowe atrakcje. Mile widziane świecące kółka i odblaski. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Pierwszy Nightskating Rzeszów odbył się we wrześniu ub. r., a w tym roku po raz pierwszy rolkarze wyjechali nocą na ulice Rzeszowa w czerwcu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama