Reklama

23 września odbędzie się kolejny i ostatni w tym roku Nightskating Rzeszów, czyli nocna jazda na rolkach ulicami miasta. Na uczestników, którzy przebiorą się w filmowy strój, czekają upominki.

To będzie trzeci już tematyczny Nightskating w Rzeszowie. Pierwszy odbył się 22 lipca. Uczestnicy nocnej jazdy na rolkach wtedy prezentowali najbardziej rozświetlony strój. Drugi tematyczny Nightskating w klimatach hawajsko-wakacyjnych odbył się 17 sierpnia.

Organizatorem Nightskatingu jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe, które ogłosiło kolejną edycję imprezy. Odbędzie się ona 23 września (piątek). Także będzie tematyczna. Tym razem tematem przejazdu będzie film.

– Ogłaszamy konkurs na najlepszy filmowy strój. Gatunek filmu dowolny. 3 najkreatywniejsze osoby czeka wieczna chwała. Przewidujemy również drobne upominki od naszych sponsorów – poinformowali organizatorzy.

Uczestnicy wrześniowego Nightskatingu do pokonania będą mieli 11-kilometrową trasę. Tradycyjnie start zaplanowano na górnym poziomie parkingu Podpromie. Zbiórka o godz. 20:30. Start pół godziny później. Meta również na parkingu Podpromie. Konkurs na najlepszy strój filmowy zostanie rozstrzygnięty po zakończeniu przejazdu.

Uczestnicy Nightskatingu przejadą przez Most Zamkowy, a następnie przez ulice: Kopisto, Rejtana, Lwowska, Fredry, Grottgera, Jabłońskiego, Czarnieckiego, Borelowskiego, Wyspiańskiego, Wita Stwosza, Langiewicza, Batalionów Chłopskich, Handlowa, Boya-Żeleńskiego, Hanasiewicza, Wincentego Pola, Dąbrowskiego, Chrzanowskiej, Langiewicza, Jagiellońska, Zygmuntowska, Zamkowa, Plac Śreniawitów, Kilara, Parking Podpromie (poziom górny, meta).

Trasa została tak zaplanowana, aby w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach oraz potrafią hamować. Nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Przejazd rolkarzy będzie eskortowany przez policjantów. Nie zabraknie również muzyki. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Nightskating Rzeszów to jedyna okazja dla rolkarzy, aby mogli zobaczyć miasto nocą z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: