Reklama

Dzisiaj (22 lipca) w Rzeszowie odbędzie się drugi już w tym roku Nightskating, czyli nocna jazda na rolkach ulicami miasta. Tematem przejazdu jest oświetlenie.

Pierwszy Nightskating w Rzeszowie odbył się we wrześniu ub. r. Wzięło w nim udział ok. 600 rolkarzy. Druga edycja imprezy rolkowej, a pierwsza w tym roku, miała miejsce 17 czerwca. Wtedy w nocnej jeździe na rolkach wzięło udział ok. 550 osób.

Organizatorem Nightskating Rzeszów jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe, które postanowiło zorganizować kolejną edycję imprezy. Trzeci Nightskating odbędzie w najbliższy piątek (22 lipca). Po raz pierwszy będzie on tematyczny. Tematem jest oświetlenie.

– Ogłaszamy konkurs na najlepszy strój „świetlny”. Im więcej światła tym lepiej. 3 najkreatywniejsze osoby czeka wieczna chwała. Przewidujemy również drobne upominki. Zaskoczcie nas! – zachęcają organizatorzy.

Konkurs na najlepszy strój zostanie rozstrzygnięty po przejeździe na górnym poziomie parkingu Podpromie, skąd także w piątek o godz. 21:00 wyruszą rolkarze. Zbiórka uczestników o godz. 20:30 na dolnym poziomie parkingu Podpromie. Udział jest bezpłatny.

Rolkarze pokonają 14-kilometrową trasę. Została ona tak zaplanowana, aby w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach oraz potrafią hamować. – Nie wymaga wyjątkowych umiejętności – twierdzą organizatorzy.

O bezpieczeństwo przejazdu zadba policja oraz ekipa zabezpieczająca. Przejazdowi rolkarzy będzie towarzyszyła muzyka.

– Już dziś szykujcie rolki, kaski i ochraniacze, aby w czasie przejazdu w pełni cieszyć się jazdą. Mile widziane świecące kółka i odblaski oraz dowolne przebrania – namawiają pomysłodawcy Nightskating’u.

Rolkarze po wyjeździe z Podpromia przejadą ulicami: Kilara, Szopena, Targowa, Batorego, Siemieńskiego, Ciepłownicza, most Tadeusza Mazowieckiego, Lubelska, Wyzwolenia, Okulickiego, Witosa, Wyspiańskiego, Wita Stwosza, Langiewicza, Jagiellońska, Lisa-Kuli, Plac Śreniawitów, Kilara, parking Podpromie (poziom górny).

Nightskating Rzeszów ma być cykliczną imprezą rolkową w mieście. Organizatorzy chcą popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo jako sport dla wszystkich niezależnie do wieku.

Nighskating to też jedyna okazja dla rolkarzy, aby mogli zobaczyć miasto nocą z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: