Wizualizacja parku kieszonkowego. Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Reklama

Park powstanie w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka na osiedlu Baranówka. W parku posadzonych zostanie blisko 2000 roślin kwitnących i traw. 

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, w parku będą hamaki, leżaki, ławki wśród rabat, na których posadzonych zostanie blisko dwa 2000 roślin kwitnących i traw, do tego 44 brzozy oraz 144 graby, które utworzą żywopłot. 

Park powstanie na terenie sportowo-rekreacyjnym, na którym są już boiska i pumptrack, czyli tor do jazdy na rowerze. Na terenie ogrodu znajdą się elementy wypoczynkowe, wybudowane zostaną alejki i przede wszystkim posadzonych zostanie mnóstwo roślin.

Na terenie parku będą rosły m.in. szałwie omszone, jeżówki purpurowe, rozchodniki okazałe, wilczomlecze złociste, trzcinniki ostrokwiatowe, śmiałki darniowe czy ostnice cieniutkie. Przetarg na wybór wykonawcy ogrodu na Baranówce już trwa.

– Inwestycja będzie gotowa latem tego roku – zapowiedział Artur Gernand. 

Także latem gotowy ma być ogród przy ul. Kurpiowskiej na os. Pobitno. Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje kolejne inwestycje, które w tym roku powstaną w Rzeszowie. Wśród nich będzie m.in. minipark przy al. Sikorskiego.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama