Reklama

7 tys. złotych potrzebują zebrać dwaj rzeszowianie, którzy chcą w stolicy Podkarpacia uruchomić kolejny pokój zagadek – Portal Secret. Ich projekt został udostępniony na portalu PolakPotrafi.pl.

Pokoje zagadek w Rzeszowie stają się coraz bardziej popularne. W lutym ub. roku w naszym mieście przy al. Piłsudskiego 15 zaczął działać Share Lock, w którym były nawet zaręczyny. Miesiąc później w Rzeszowie otwarto salę mordercy Alcatraps przy ul. Rynek 16.

Teraz pokój zagadek chcą otworzyć 26-letni Daniel Romanik i 25-letni Bartosz Kud. Obaj są z Rzeszowa.

Daniel prowadzi grupę improwizacji scenicznej o nazwie “Na Chybił Trafił”. Jej członkiem jest także Bartek, jeden z założycieli grupy wyprawybusem.pl, z którą w ciągu ostatnich pięciu lat ponad ćwierćwiecznym busem przejechał 18 europejskich państw oraz USA.

Rzeszowianie planują w mieście otworzyć pokój zagadek pod nazwą Portal Secret. Mają już wytypowaną lokalizację pokoju – w kamienicy przy ul. 3 Maja 14. Tego, co ma być w pokoju, ze zrozumiałych względów, nie zdradzają, by nie psuć zabawy, jeżeli Portal Secret zostanie otwarty.

45 minut na wyjście z pokoju

Daniel i Bartek chcą, by uczestnicy, wchodząc do pokoju zagadek, „przenieśli się do zupełnie nowej rzeczywistości”. „Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań byście szczęki zbierali z podłogi jeszcze długo po wyjściu z naszych Escape Roomów” – żartują pomysłodawcy projektu.

Zasada pokoju zagadek jest prosta – aby się z niego wydostać, trzeba znaleźć klucz lub szyfr, a do nich doprowadzi nas rozwiązanie licznych niebanalnych łamigłówek. W pokoju może być od 2 do 6 osób. Na wydostanie się mają 45 minut.

Rzeszowianie na utworzenie pokoju potrzebują 7 tys. zł. Pieniądze planują wydać m.in. na charakteryzację pokoju, elektronikę, rekwizyty.

„Każdy temat pokoju odznacza się czymś szczególnym. Nie wyobrażamy sobie celi bez krat, pirackiej wyspy bez wielkiej skrzyni ze skarbem lub średniowiecznego gabinetu tortur bez XVI-wiecznego oryginału Żelaznej Dziewicy” – wyjaśniają Daniel i Bartek.

Pieniądze będą też potrzebne na kłódki, kamery i krótkofalówki, by twórcy Portalu Secret mogli na bieżąco obserwować poczynania grup wchodzących do pokoju zagadek i jak się sobie one radzą z łamigłówkami.

Daniel i Bartek liczą, że fundusze na Portal Secret zbiorą za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl, na którym został umieszczony projekt i każdy może go wesprzeć nawet najdrobniejszą kwotą. Portal Secret wsparło już 69 osób kwotą 4 731 zł (stan na 15 sierpnia na godz. 10:00).

Co otrzymacie za wsparcie?

Termin projektu mija 20 sierpnia o godz. 13:00. Do tego czasu możecie wpłacać pieniądze. Ci, którzy wpłacą 5 zł, otrzymają podziękowania na oficjalnym profilu Portalu Secret na Facebooku, wsparcie kwotą 20 zł to nagrody i zniżka na wejście do pokoju.

Na tych, którzy wpłacą 50 zł, oprócz nagród i zniżki, czekać będzie spersonalizowany dyplom z podziękowaniami.  Te same nagrody oraz darmowe wejście do Portalu Secret otrzymają ci, którzy wpłacą 70 zł.

Przy wsparciu kwotą 100 zł dochodzi darmowe przetestowanie pokoju przed jego oficjalnym otwarciem. Jeżeli ktoś wpłaci 300 zł to dodatkowo jego nazwisko zostanie umieszczone w siedzibie Portalu Secret, jako jeden z jego współtwórców.

Gdyby ktoś chciał wpłacić 500 zł lub więcej to oprócz poprzednich nagród ma także gwarancje darmowego wejścia do kolejnych pokoi, które Daniel i Bartek zamierzają w przyszłości otworzyć.

„Liczymy na waszą pomoc. Pomóżcie nam wystartować, a odwdzięczymy się świetną jakością pokoi” – zapewniają pomysłodawcy Portalu Secret.

Aby wesprzeć ich projekt, wystarczy wejść na stronę: polakpotrafi.pl/projekt/escape-the-room-rzeszow

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: