Fot. Materiały PKS w Rzeszowie
Reklama

Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa nie ma szczęścia. Wciąż nie wybrał dostawcy 15 nowych autobusów. Przetarg będzie powtórzony. 

Związek Gmin PKS tworzy dziewięć podrzeszowskich gmin. Już w ubiegłym roku ogłosił on przetarg na wybór firmy, która dostarczy 15 nowych 12-metrowych autobusów. W sierpniu wybrano ofertę sanockiego Autosanu (ok. 17,5 mln zł), ale do podpisania umowy ostatecznie nie doszło, bo Autosan chciał przedłużenia terminu dostawy autobusów – do czerwca 2019 roku. Związek Gmin PKS nie zgodził się – trzymał się terminu lutowego.

Ogłoszono nowy przetarg. Zgłosiły się dwie firmy: ponownie Autosan i Solaris. Oferta sanockiej firmy wyniosła ponad 17,2 mln zł, Solarisa – ponad 19,7 mln zł. Obie oferty są wyższej od kwoty, którą ZG PKS przeznaczył na zakup autobusów – ponad 16,1 mln zł. Przetarg we wtorek unieważniono. 

– Nie mamy więcej pieniędzy, a autobusy są nam bardzo potrzebne. Już pracujemy nad ogłoszeniem nowego przetargu. Liczymy, że w kolejnym ofert będzie więcej i będą one w zasięgu naszego portfela – mówi Piotr Pustelny, członek zarządu Związku Gmin PKS.

Pieniądze, które Związek ma przeznaczone na zakup autobusów, musi szybko wydać. Nowe pojazdy muszą być dostarczone do końca listopada br. Jeżeli do tego czasu autobusów nie będzie, Związek może stracić pieniądze. Oprócz autobusów, ZG PKS zamierza wybudować halę oraz stworzyć cały system informatyczny, obejmujący m.in. montaż tablic elektronicznych.  

W tamtym roku ZG PKS kupił 39 autobusów marki Iveco, których dealerem jest słupska firma ABP Bus&Coach. Dotychczas dostarczyła 15 autobusów, z czego 11 od kilku tygodni obsługuje trasy PKS Rzeszów. – Reszta autobusów ma być dostarczona do końca lutego – twierdzi Piotr Pustelny. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Ja bym sugerował przetarg na nowoczesne ,opływowe wozy drabiniaste na gumowych kolach z 4-ką koni
    Ekologiczne a przy okazji ludzie by zobaczyli jak koń wygląda no i zdecydowanie w tej kwocie sie zmieścicie i jeszcze na siano i owies bedzie ; O

  2. 25 autobusów IVECO zostało dostarczonych a te co jeżdżą to nie na trasach PKS tylko w ramach testów na trasach MKS i nie 11 tylko chyba 9 czy 10.

Comments are closed.