Zdjęcie: Materiały prasowe

Od października 2020 roku wszystkie wykłady i konwersatoria w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą odbywać się zdalnie, natomiast ćwiczenia i laboratoria w sposób tradycyjny. 

– Decyzja o nauczaniu hybrydowym wynika z troski o bezpieczeństwo studentów i wykładowców – informuje dr Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ, zwracając jednocześnie uwagę, że nadal nie wiadomo, w jakim kierunku będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna zarówno w Polsce, jak i na świecie.

W liście do pracowników WSIiZ dr Wergiliusz Gołąbek podziękował im za dotychczasowe zaangażowanie i podkreślił, że uczelnia bardzo dobrze poradziła sobie z kryzysową sytuacją, a sami pracownicy stanęli na wysokości zadania. 

„Sygnały, które do nas bowiem docierają od studentów są jednoznaczne – doceniają wysiłek Uczelni i jakość oferowanych zajęć. Można stwierdzić, rezygnując z fałszywej skromności, że jesteśmy jedną z niewielu uczelni w Polsce, która w tak profesjonalny sposób prowadziła zajęcia dydaktyczne w czasach epidemii” – napisał dr Gołąbek. 

Zajęcia online na WSIiZ rozpoczęły się już trzy dni po ogłoszeniu przez rząd RP decyzji o konieczności zawieszenia klasycznych zajęć dydaktycznych w szkołach wyższych w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Do końca roku akademickiego ponad 90 procent zajęć przeprowadzono online w trybie synchronicznym, a dzięki systemowi Blackboard kontakt studentów z wykładowcami był w czasie rzeczywistym. Większość zajęć przeprowadzana była z domów wykładowców, zaś studenci  korzystali ze swoich tabletów lub smartfonów.

Online odbywały się także egzaminy oraz obrony prac dyplomowych, tylko w semestrze zimowym przeprowadzono ich prawie 400.

Część zajęć ćwiczeniowych i laboratoryjnych powróciła w trybie tradycyjnym 20 czerwca br. W kampusie uczelni w Kielnarowej odbywały się wybrane zajęcia na 4 kierunkach studiów: dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, grafika komputerowa i produkcja multimedialna.  Z kolei przy ul. Sucharskiego niektóre zajęcia w ramach Centrum Studiów Podyplomowych.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama