Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszów
Ratusz zapowiada kolejny transport dla uchodźców z Ukrainy. Autobus wyjedzie z dworca głównego w piątek, 4 marca.
 

– To będzie autobus zorganizowanym w ramach relokacji rządowych dla uchodźców z Ukrainy – poinformowała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Autobus przyjedzie przed dworzec PKP o godzinie 12:00. Ratusz prosi o zgłaszanie się matek z dziećmi do punktu informacyjnego na dworcu lub o kontakt z numerem 1 77 88 99 00.

Повідомлення
В п’ятницю о 12:00 від залізничного вокзалу Жешув Головний,у рамках урядового переселення,відправлятиметься автобус,який забере біженців з України.
Просимо зголоситися матерів з дітьми до інформаційного центру на залізничному вокзалі,або за номером телефону +48 17 788 99 00.
 

W czwartek po południu wciąż nie było wiadomo dokąd autobus odjedzie. Transport organizuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pewne jest tylko to, że uciekinierzy z Ukrainy, dla których Rzeszów był tylko przystankiem w podróży, mogą jechać dalej, do miejsc przygotowanych dla nich. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dla uchodźców, którzy przekroczyli podkarpacki odcinek polsko-ukraińskiej granicy, tymczasowe schronienie przygotowało siedem województw: małopolskie, śląskie, dolnośląskie, lubelskie, świętokrzyskie i łódzkie. 

W środę, 2 marca, sprzed dworca PKP w Rzeszowie wyjechały dwa autokary. Pojechały do Wieliczki. Zawiozły tam 80 osób. Uchodźcy z Ukrainy zostali zakwaterowani w dawnym internacie.
 
(la)
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama