Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Do dwóch wypadków z udziałem rowerzystów doszło we wtorek, 20 czerwca, na rzeszowskich drogach. Policjanci apelują o rozwagę do kierowców i cyklistów.

O pierwszym wypadku na alei Sikorskiego w Rzeszowie, do którego doszło po godz. 18:00, informowaliśmy TUTAJ. Tam 50-letnia kierująca toyotą potrąciła 68-letniego rowerzystę. Do zdarzenia doszło, gdy kobieta wyjeżdżała z posesji i nie ustąpiła pierwszeństwa 68-latkowi. 

Godzinę później w Zaczerniu ucierpiała 65-letnia rowerzystka. Nagle, jak ustalili policjanci, zjechała z chodnika na oznakowane przejście dla pieszych (bez przejazdu rowerowego). Kobieta nie upewniła się, czy bezpiecznie przejedzie.

– Zahaczyła o lusterko forda, którym kierował 66-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Cyklistka z poważnymi obrażeniami, karetką pogotowia została przetransportowana do szpitala – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Poszkodowana kobieta w środę przechodzi operację. W wypadku doznała pęknięcia czaszki, urazu kręgosłupa, ma też złamaną miednicę w trzech miejscach. 

Policjanci przypominają o bezwzględnym zakazie przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, gdzie nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów. Rowerzysta powinien zejść z pojazdu i upewnić się, czy kierowcy samochodów w porę zahamują przed przejściem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama