Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Najwyższy z możliwych mandatów otrzymał 24-letni kierowca opla za spowodowanie w piątek (23 września) kolizji na drodze ekspresowej S19 w podrzeszowskim Łowisku.

Do kolizji na terenie gminy Kamień doszło przed godz. 13:00. Z pierwszych sygnałów, jakie docierały do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wynikało, że w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Ostatecznie okazało się, że w kolizji uczestniczyły dwa osobowe ople.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca opla astra, 24-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, najechał na tył drugiego opla z przyczepą kempingową, którym kierował 65-letni mężczyzna – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk z KMP w Rzeszowie.

Na szczęście nikomu nic się stało, zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Za jej spowodowanie, policjanci ukarali 24-latka gigantycznym mandatem. – W wysokości 5000 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodaje Żuk.

To najwyższy finansowy wymiar kary za popełnienie takiego wykroczenia. Oprócz mandatu, kierowca opla dostał 10 punktów karnych. Od 17 września w całym kraju obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary mocno uderzają po kieszeni sprawców wykroczeń i wypadków.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama