Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

W Rzeszowie drzemie moc kolorów? To się okaże już w najbliższą sobotę (1 lipca) na rzeszowskich bulwarach. To właśnie tam odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Kolorów.

Festiwal Kolorów to ogólnopolska impreza dla zwariowanych i uśmiechniętych ludzi. Polega ona na jednoczesnym wyrzuceniu w górę  przez zgromadzony tłum proszków holi, które tworząc barwną chmurę opadają na uczestników zabawy, kolorując ich twarze, włosy i ubrania.

W tym roku odbywa się już piąta odsłona tej barwnej imprezy, w której bierze udział 12 miast w tym również i Rzeszów. „Pokażcie, że w waszym mieście drzemie moc kolorów!” – zachęcają do wzięcia udziału w kolorowej zabawie organizatorzy imprezy.

W stolicy Podkarpacia  „kolorowy deszcz” spadnie już 1 lipca (sobota) na rzeszowskich bulwarach w godz. 16-22. Impreza jest dedykowana zarówno dużym i małym.

Poza kolorową energią i koncertową muzyką podczas Festiwalu Kolorów na rzeszowian będzie czekać  również wiele innych ciekawych atrakcji m.in. prezent w postaci żółtych okularów, przez które świat wydaje się bardziej różowy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Proszki holi, które będzie można kupić w trakcie trwania festiwalu, są całkowicie bezpieczne dla skóry, włosów oraz ubrań. Z łatwością można usunąć je przy pomocy wody, a odzież wystarczy wyprać. Rozrzucany podczas zabawy proszek to stworzony z naturalnych składników kolorowy puder. Uzyskuje się go z roślin rosnących w Indiach.

Moda na kolorowe szaleństwo przywędrowała do Polski z Indii. Tam Święto Holi zapowiada pożegnanie zimy oraz rozpoczęcie wiosny.

Wstęp na Festiwal Kolorów jest darmowy.

IWONA RADLIŃSKA

redkacja@rzeszow-news.pl

 

Reklama