Reklama

Zamek ze zjeżdżalnią, huśtawki, tor wspinaczkowy, plansza do gry w klasy – tak prezentuje się kolorowy plac zabaw dla dzieci, który powstał przed rzeszowskim Szpitalem Specjalistycznym Pro-Familia.

– Aby umilić czas naszym najmłodszym pacjentom postanowiliśmy stworzyć przed szpitalem kolorowy plac zabaw. Pomysł okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Z atrakcji korzystają nie tylko maluchy, które przyszły na wizytę albo np. odwiedzić mamę, która jest w ciąży i w szpitalu oczekuje na poród, ale również dzieci z okolicznych osiedli. Oczywiście, pod opieką rodziców – wyjaśnia dr Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych szpitala Pro-Familia.

Plac zabaw dla dzieci to nie jedyna ciekawa inicjatywa szpitala. W sierpniu w Pro-Familii rusza po raz kolejny cykl pozytywnego kina dla mam. Kobiety w ciąży oczekujące na poród, będą mogły zrelaksować się w gronie najbliższych oglądając wesoły film.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Czas ciąży to dla przyszłych rodziców okres radości, ale nierzadko pojawią się również lęk i niepokój o zdrowie nowego członka rodziny. Dlatego tak ważna jest każda chwila relaksu i pozytywne nastawienie. Szczególnie dla kobiet, które dla prawidłowego przebiegu ciąży pozostają w szpitalu przez dłuższy czas – wyjaśnia dr Kidacki.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama