Zdjęcie: materiały prasowe

„Szalone nożyczki” to sprawdzony komediowy hit. Spektakl kryminalny, który nigdy nie kończy się tak samo. To widzowie decydują, jaki będzie jego finał.

Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajętym od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu. Okazuje się, że właścicielka lokalu nie żyje.

Detektywi mają nie lada wyzwanie, by rozwiązać kryminalną zagadkę – kto zabił? Wszyscy obecni w salonie mieli motyw, choć oczywiście nikt nie przyznaje się do zbrodni. Policja woła na alarm, czyli do akcji wkracza widz. Aktorzy wspólnie z publicznością odtwarzają całą sytuację aż do morderstwa.

Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo. Jest magnetyczny, elektryzujący i budzi zachwyt publiczności całego świata od 60 lat. 

Paul Pörtner napisał tę sztukę w 1963 roku. „Szalone Nożyczki” przetłumaczono na kilkanaście języków. Wystawiano ją tyle razy, że w 1997 r. trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdłużej grana (poza musicalami) sztuka na scenach amerykańskich. 

W polskiej wersji wg Jakuba Ehrlicha występują:

– Starszy Inspektor: Krzysztof Ibisz / Leszek Żurek / Przemysław Cypryański

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Młodszy Inspektor: Maciej Wilewski / Urszula Dębska

– Barbara Markowska: Marta Lewandowska

– Antonio Grzebiński: Leszek Stanek

– Pani Dąbek: Katarzyna Polewany / Joanna Kupińska

– Edward Wurzel: Mateusz Łapka / Michał Piróg

„Szalone nożyczki” będzie można zobaczyć w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie 5 lutego o godz. 16:00 i 19:00. Bilety, w cenie 100-130 zł, są dostępne na www.copa.pl/rzeszow. Zamówienia grupowe można składać telefoniczne pod numerem: 796 77 36 66.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama