Zdjęcie: materiały prasowe

To nie jest skomplikowany spektakl, ale ze zwrotem akcji i nieoczywistym finałem. Podobno powinni go zobaczyć wszyscy ci, którzy są, byli lub planują związek.

Joanna i Walentyn są małżeństwem ze sporym stażem i właśnie przechodzą kryzys. Są wypaleni i znudzeni, a zarazem groteskowi w swoich kłótniach o drobiazgi. Postanowili się rozstać, ale przed ostateczną decyzją idą do wybitnego psychoterapeuty. To ma być ostatnia szansa na uratowanie małżeństwa.

Czy za pomocą tradycyjnych metod i ćwiczeń uda się wybitnemu specjaliście pojednać parę, której jedynym punktem wspólnym jest urządzanie sobie piekła? Gdzie jest granica wytrzymałości psychoterapeutycznego profesjonalizmu? Kto tu jest wariatem: pacjent czy prowadzący terapię? 

Odpowiedzi na te pytania przynosi sztuka austriackiego pisarza i doświadczonego publicysty Daniela Glattauera. 

„Cudowna terapia” – jak obiecują twórcy spektaklu – to błyskotliwe dialogi, zabawne życiowe sytuacje i trzy wspaniałe kreacje aktorskie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przedstawienie wyreżyserował Dariusz Taraszkiewicz występują w nim wymiennie: Dominika Ostałowska, Edyta Jungowska, Olga Bończyk – w roli Joanny, Dariusz Kordek, Marcin Kwaśny – w roli Walentego oraz Andrzej Młynarczyk, Artur Pontek, Dariusz Taraszkiewicz – w roli terapeuty. 

 – Zamiast do gabinetu, zapraszamy do teatru na cudowną terapię – czytamy w zapowiedzi spektaklu, który można zobaczyć w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie w czwartek, 31 marca, o godz. 19:00. Bilety w cenie 90 i 100 zł są na stronie kupbilecik.pl.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama