Zdjęcie: KWP w Rzeszowie

Insp. Dariusz Matusiak, podkarpacki komendant policji, odebrał nominację generalską z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Prezydent Duda, na wniosek Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji, nadał stopień nadinspektora podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu policji w Rzeszowie. Dariusz Matusiak odebrał nominację generalską z rąk Andrzeja Dudy w sobotę (23 maja br.) podczas centralnych obchodów Święta Policji w Katowicach.

55-letni Dariusz Matusiak pracuje w policji 27 lat. Do Rzeszowa przyjechał z Łodzi, gdzie  był zastępcą komendanta wojewódzkiego policji ds. logistyki. Wcześniej pracował w Komendzie Głównej Policji – jako naczelnik wydziału, a potem zastępca dyrektora biura w gabinecie komendanta głównego policji.

Matusiak urodził się w 1967 roku w Brzegu. Zaczynał od pracy w komendzie rejonowej w Wodzisławiu. Przez wiele lat związany był z wydziałami: dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym.

W 2002 r. Dariusz Matusiak został zastępcą komendanta, a następnie komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach. W czerwcu 2004 r. awansował na zastępcę komendanta powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po niespełna czterech latach Matusiak został komendantem miejskim w Jastrzębiu Zdroju, następnie – w 2012 r. szefem policji w Żorach, a w 2015 r. komendantem miejskim w Bielsku-Białej. Następnie trafił do KGP, a później do Łodzi. 

Stamtąd Dariusz Matusiak przeniósł się do Rzeszowa na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji. Szefem podkarpackiej policji jest od kwietnia 2021r. 

W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

Reklama