Reklama

37,30 % głosów zdobył Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusza Ferenca w wyborach samorządowych. W Radzie Miasta Rzeszowa będzie miał najwięcej radnych – 11.

Dzisiaj (19 listopada) Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie podała oficjalne wyniki niedzielnych wyborów do Rady Miasta Rzeszowa. Na Rozwój Rzeszowa głosowały 23 252 osoby. To 37,30 %. wszystkich głosów.

Już wiadomo oficjalnie, że Rozwój Rzeszowa w 25-osobowej radzie będzie reprezentować 11 radnych: Witold Walawender, Maria Warchoł, Bogusław Sak, Sławomir Gołąb, Konrad Fijołek, Waldemar Wywrocki, Janusz Micał, Mirosław Kwaśniak, Wiesław Buż, Stanisław Ząbek.

Co ciekawe, lepszy wynik do Rady Miasta Rzeszowa zanotowało PiS, na które głosowało 23 435 osób (37,59 %), ale ten komitet w radzie będzie miał o jednego radnego mniej niż Rozwój Rzeszowa. Wynika to z tego, że przy podziale mandatów pod uwagę brane są głosy oddane na kandydatów w okręgu, a nie w skali miasta.

PiS w radzie będzie miał 10 reprezentantów: Robert Kultys, Grzegorz Koryl, Danuta Solarz, Grażyna Szarama, Jerzy Jęczmienionka, Mariusz Olechowski, Waldemar Szumny, Waldemar Kotula, Marcin Fijołek i Roman Jakim.

Trzecie miejsce w wyborach do rzeszowskie rady zajęła Platforma Obywatelska, na którą głosowało 10 565 osób. To 16,95 % wszystkich głosów. PO będzie miała w radzie czterech radnych, o jednego mniej niż cztery lata temu. Radni PO to Jolanta Kaźmierczak, Robert Homicki, Marcin Deręgowski, Andrzej Dec.

Do rady nie dostały się dwa pozostałe komitety, które brały udział w wyborach: Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego i Aktywny Rzeszów Marty Niewczas. Nowa Prawica JKM zdobyła 5,03 % głosów, Aktywny Rzeszów – 3,14 %.

Koalicję w Radzie Miasta Rzeszowa mają stworzyć Rozwój Rzeszowa i PO.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.