Zdjęcie: Skład Węgla

Ratusz pyta mieszkańców Rzeszowa, kto i ile potrzebuje węgla na zimę. Na odpowiedź czeka do poniedziałku, 31 października.

Samorządy będą mogły prowadzić sprzedaż na podstawie tzw. ustawy węglowej. Dokument przyjął już Sejm, czeka jeszcze na głosowanie w Senacie. Założenie jest takie, że gminy będą kupować importowany węgiel od Polskiej Grupy Energetycznej, a następnie sprzedawać go mieszkańcom za maksymalnie 2 tys. zł.

W oczekiwaniu na przepisy Rzeszów przygotowuje się do dystrybucji węgla i organizuje punkt sprzedaży. Ale musi też wiedzieć, ile tego surowca zamówić. Dlatego pyta mieszkańców, kto będzie chciał kupić węgiel po preferencyjnych cenach.

Zgłaszając zapotrzebowanie trzeba podać konkretną ilość węgla, imię i nazwisko, adres gospodarstwa domowego, email i telefon. Zgłoszenie można wysłać na adres: wegiel@erzeszow.pl, albo zrobić to telefonicznie, dzwoniąc na nr infolinii Urzędu Miasta Rzeszowa: 17 788 99 00. Termin mija w poniedziałek, 31 października.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ale uwaga! Zgłoszone zapotrzebowanie będzie miało charakter wyłącznie informacyjny. Konieczne będzie jeszcze złożenie stosownego wniosku. O szczegółach miasto dopiero poinformuje.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama