Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie od 1 września uruchomił nową linię autobusową – 60. Dwie inne – 21 i 50 – wypadły z rozkładu jazdy MPK. 

Autobusy linii 60 jeżdżą na trasie Błogosławionej Karoliny – Staroniwska przez ul. Pańską i Słoneczny Stok. Jest osiem kursów dziennie, od godz. 7:00 do 15:00, w dni powszednie. W soboty i święta ta linia nie będzie uruchamiana.

– Nową linię uruchomiliśmy na prośbę mieszkańców osiedli Przybyszówka i Kotula, wnioskowała o to także Spółdzielnia Mieszkaniowa Projektant – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

„60” na razie uruchomiono pilotażowo. – Będziemy analizować, jakim zainteresowaniem ta linia się cieszy. Od tego uzależniamy, czy linia się utrzyma, czy może trzeba będzie zmodyfikować jej trasę – dodają miejscy urzędnicy. 

Jest też jednak zła wiadomość. Od 1 września zlikwidowano trasy dwóch linii – 21 i 50. – Była na nich bardzo niska frekwencja – twierdzi Artur Gernand. Z kolei na trasie linii 54 autobusy będą się zatrzymywały na wszystkich przystankach. 

– Chodzi o przystanki na terenie gminy Głogów Małopolski. Porozumieliśmy z gminą w sprawie korzystania na jej terenie z przystanków – słyszymy w ratuszu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: