Na zdjęciu Mateusz Rejowski
Reklama

W czwartek 19 września na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się koncert charytatywny “Gramy i Wspieramy” na rzecz Mateusza Rejowskiego.

16-letni Mateusz Rajewski z Krasnego choruje na chłoniaka ziarniczego. Mimo tego, chłopak jest aktywny sportowo, ciekawy świata, z ogromnym pasmem sukcesów – najpierw karate, a później w piłce nożnej. Na przeszkodzie w rozwijaniu swoich talentów stanęła mu choroba, a żeby stawić jej czoła potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.

– Okażmy wsparcie Mateuszowi i pokażmy, że w tym najważniejszym dla niego meczu nie gra sam – apeluje Estrada Rzeszowska. 

Koncert “Gramy i wspieramy” odbędzie się w czwartek 19 września o godz. 18:00 na Politechnice Rzeszowskiej (al. Powstańców Warszawy 12) w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne, Sala V1. 

Na deskach auli PRz pojawią się lokalne zespoły taneczne, które na swoim koncie mają szereg sukcesów krajowych, jak i międzynarodowych oraz rzeszowscy wokaliści. Bilety w cenie 20 zł można kupować w siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24). 

Wejściówki będą również dostępne przed koncertem. W trakcie koncertu będzie zbierana także darowizna do puszek.

Podczas czwartkowego koncertu wystąpią: 

– Zespół taneczny Kornele Rzeszów – zdobywcy II miejsca podczas Pucharu Świata, Riesa 2018,

– Dziecięcy Zespół Artystyczny Uśmiech – zdobywcy nagrody głównej Otwartego Gran Prix Polski, Katowice 2019,

– Zespół taneczny T-8 Rzeszów – zdobywcy I miejsca i tytułu Mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski IDO Show Dance, Wałbrzych 2016,

– Zespół tańca brzucha w Rzeszowie – GUSSEL, zdobywcy dwóch złotych pucharów podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Orientalnego „Karavana 2019”, Lwów 2019,

– Gloria Armata – solistka Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance,

– Bartosz Szabat – gitarzysta zespołu Error 404, zdobywca nagrody Grand Prix podczas I Podkarpackiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej, Rzeszów 2018,

– Elena Jakubiec – uczestniczka II edycji programu „The Voice Kids”,

– Kamila Mokrzycka – studentka Akademii Teatralnej w Krakowie,

– Karolina Małek – wokalistka Centrum Sztuki Wokalnej,

– Michalina Grzybowska – zdobywczyni brązowej statuetki podczas 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, Rzeszów 2019,

– Mirek Grzesiuk – gitarzysta zespołu Error 404,

– Patrycja Chmiel – uczestniczka I edycji programu „Aplauz, Aplauz”,

– Żaneta Kosior – zdobywczyni nagrody Grand Prix I Podkarpackiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej, Rzeszów 2018.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: