Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Burze z bardzo silnymi opadami deszczu przewidują meteorolodzy na piątkowy wieczór i sobotnią noc na Podkarpaciu. 

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla 18 powiatów na Podkarpaciu: brzozowskiego, dębickiego, jasielskiego, kolbuszowskiego, krośnieńskiego, leżajskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego oraz Rzeszowa, Krosna i Tarnobrzega.

Ostrzeżenie będzie będzie obowiązywało w piątek (21 czerwca) od godz. 21:00, do soboty (22 czerwca) do godz. 8:00. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie może spaść grad – poinformowało WCZK w Rzeszowie. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami wydano do siedmiu podkarpackich powiatów: bieszczadzkiego, jarosławskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i sanocki oraz Przemyśla. Ostrzeżenie będzie obowiązywało od piątku od godz. 22:00 do soboty do 8:00. Burzom miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h, lokalnie może spaść grad.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz wynosi 80 procent. 

Posłuchaj, jak chronić się przed burzami – mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

 

 

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama