Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury [ZDJĘCIA]

Kilkanaście tysięcy osób bawiło się na piątkowym Koncercie Głównym Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie. Na scenie wystąpiło 6 kolektywów muzycznych. Gwiazdą był brytyjski zespół The Fratellis.

 

Koncert Główny ESK otworzyła Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego, która specjalnie przyjechała do Rzeszowa.

Koncert o godz. o godz. 20:00 otworzył duet. Mama Selita i Sophie Villy (Gruzja). Potem na scenie wystąpiły kolektywy: Kasia Kowalska & The Bambir (Armenia), Marika & ONUKA (Ukraina), Natalia Przybysz & Dakh Daughters Band (Ukraina), Patrycja Markowska & Tanita Tikaram (Niemcy), IZA Lach & The Airplane Boys (Kanada)

Gwiazdą wieczoru był zespół The Fratellis.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie potrwa do niedzieli. Polecamy sobotnie wydarzenia. Cały program dostępny jest TUTAJ.

ESK jest częścią Wschodu Kultury, projektu trzech miast, w który zaangażowane są, oprócz Rzeszowa, Białystok i Lublin. ESK zainaugurował festiwal. Od 8 do 12 lipca w Lublinie odbędą się Inne Brzmienia Art&Music Festival, a festiwal zakończy Inny Wymiar w Białymstoku w dniach 27-30 sierpnia.

Organizacja ESK kosztuje 3 mln zł. Rzeszów przeznaczył 1 mln zł, a 2 mln zł dokłada Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama