Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu FINK

Fink, Daria Zawiałow, David Chaxalyan, genialne kolektywy – tak zapowiada się tegoroczny Koncert Główny na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, który odbędzie się dziś (22 czerwca) w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. 

Jeszcze tylko kilka godzin i Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej znów wypełni się po brzegi. Dlaczego? Bo o godz. 20:00 rozpocznie się Koncert Główny w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. 

Na początek zaprezentuje się Daria Zawiałow – charyzmatyczna wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. 

Następnie na scenę wkroczy Ormianin David Chaxalyan, który w 2016 roku w armeńskim X-Factor zaśpiewał po polsku piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, wprawiając w zachwyt jury i publiczność. Organizatorzy ESK uważają, że to właśnie ten utwór doskonale splata się z ideą festiwalu. 

Koncert kolektywów

O godz. 21:00 rozpocznie się koncert kolektywów. Każda para ma łącznie na występ około 15 minut. Dla rzeszowskiej i nie tylko, publiczności w duetach podczas ESK 2018 wystąpią: Golec Uorkiestra, Zdob si Zdub (Mołdawia). „Golców” specjalnie przedstawiać nie trzeba, z kolei Zdob si Zdub to mołdawska „petarda”, łącząca muzykę rockową, hip-hopową, folk bałkański oraz ethnic dance. 

Kolejną parą będzie – Lao Che i Trio Mandili (Gruzja). Lao Che jest w większości z was znany, natomiasto Trio Mandili tworzą trzy młode wokalistki z Gruzji, których piosenki (śpiewane w wersji ludowej) stały się absolutnym hitem internetu. 

Następnie na festiwalowej scenie zaprezentują się  Happysad i Brunettes Shoot Blondes (Ukraina), czyli polski zespół grający gitarowego, alternatywnego rocka okraszonego ciekawymi tekstami i charakterystycznym wokalem oraz indie rockowy zespół z Kijowa, będący częścią nowej niezależnej ukraińskiej sceny muzycznej.

Na kolektywowy deser czeka nas występ Organka – niepokornego buntownika polskiej sceny rockowej oraz gwiazdy wieczoru i najlepszego głosu Wielkiej Brytanii – wokalisty, kompozytora i autora tekstów – Finka. 

Koncert Finka 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Fink koncertuje na całym świecie – m.in. we Francji, Holandii, Niemczech, Chinach , Australii, USA, Republice Południowej Afryki i Kanadzie. Jest bardzo lubiany również przez polską publiczność. Zagrał w Polsce kilka koncertów, w tym w „trójkowym” studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Muzyka Finka zjednała mu fanów z całego świata, a swoją wartość jako muzyk pokazał poprzez liczne kolaboracje z cenionymi artystami światowej branży muzycznej. Piosenki artysty są wykorzystywane w ścieżkach dźwiękowych w najpopularniejszych filmach i serialach telewizyjnych. W Rzeszowie muzyką Finka będziemy mogli się delektować od 22:30 przez około godzinę. 

Tegoroczny Koncert Główny poprowadzi aktor Antoni Pawlicki znany widzom chociażby z roli  Janka Markiewicza w  serialu „Czas honoru”, czy Tadeusza w „Katyniu” Andrzeja Wajdy. 

Wejście na Stadion Miejski przed Koncertem Głównym będzie możliwe już od godz. 18:00.

Jak dojechać na Stadion Miejski? 

Koncert kolektywów będzie można zobaczyć  w piątek na antenie TVP 2 o godz. 22:55. Retransmisja będzie także emitowana w kolejnych dniach na antenie TVP Polonia, TVP Kultura oraz na stronie vod.tvp.pl. – Szczegółowe godziny i dni retransmisji są jeszcze ustalane – mówi Jan Żółtowski, koordynator Wschodu Kultury z ramienia Narodowego Centrum Kultury.

A jak dojechać wieczorem na Stadion Miejski? Sprawdźcie  TUTAJ. Jeśli chcecie przeglądnąć szczegółowy program tegorocznej odsłony ESK zaglądnijcie TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszo-news.pl

Reklama