Zdjęcie: Youtube.com / ghatamudupa
Reklama

W najbliższy piątek (18 marca) w Rzeszowskich Piwnicach wyjątkowy koncert. Poczujecie energię hiszpańskiego flamenco i indyjskiego rytmu.

Projekt Indialucia tworzą pochodzący z Indii Giridhar Udupa (ghatam, konnakol, kanjira) i Michał Czachowski (gitara flamenco, sitar, cajón). Artyści zebrali mnóstwo nagród i koncertowali już m.in. w USA, Meksyku, Anglii, Francji, Niemczech i Finlandii.

Indialucia w Rzeszowskich Piwnicach zagra w piątek, 18 marca, początek o godz. 20:00. To wyjątkowy projekt, który łączy brzmienia dwóch odległych miejsc – Indii i Hiszpanii. Energia hiszpańskiego flamenco miesza się z indyjskim rytmem.

Projekt powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Wzięło w nich udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski.

Wydany przez ten duet album w 2005 roku został laureatem nagród Wirtualne Gęśle, a Polskie Radio przyznało Folkowy Fonogram Roku za najlepszą płytę 2005 roku. Album był też nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku – Folk/Etno.

W roku 2007 płyta doszła do drugiego miejsca najlepszych płyt World Music wydanych w USA. Muzyka z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiego filmu „Święci z Bostonu II”.

Bilety na piątkowy koncert kosztują 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu). Do kupienia na stronie Rzeszowskich Piwnic.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama