Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Dzisiaj, 17 listopada, w Niezłej Sztuce w Rzeszowie wystąpi islandzka artystka Myrra Rós! 

Myrra Rós jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów z Islandii. Swoje utwory zaczęła komponować mając lat 20, a piosenki pisze zarówno w języku islandzkim, jak i po angielsku. Tworzy eklektyczne utwory w stylu lo-fi indie folk, w których to folkowych balladach czuje się najlepiej. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy.

Swój pierwszy koncert Myrra zagrała dla pary… papug. Od tej pory jednak głos i niezwykłe kompozycje Islandki przyciągają na koncerty wiele zachwyconych jej wrażliwością osób. To idealne dźwięki dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Emiliany Torrini, Sóley, Ane Brun, czy Ólöf Arnalds.

Swój pierwszy album „Kveldulfur” Myrra wydała w 2012 roku. Wtedy też po raz pierwszy odwiedziła Polskę. Po zagraniu 14 koncertów na przełomie stycznia i lutego 2012 roku Myrra zyskała sobie w naszym kraju sporą rzeszę fanów, którzy z roku na rok przychodzą na jej koncerty przyprowadzając sukcesywnie nowe osoby, które zakochują się w głosie, utworach i scenicznej szczerości artystki.

Na początku br. Myrra Rós nagrała swój trzeci album, “Thought Spun”. Niezwykle odważny, pełny opisów, często trudnych doświadczeń artystki. To zdecydowanie najbardziej osobisty z dotychczasowych albumów Myrry. Przeszywa brzmieniem wrażliwego i surowego wokalu, jak i całej produkcji, w jego produkcję zaangażowanych było kilkoro, znanych również w Polsce, przyjaciół Myrry, m.in Sóley, Lay Low, Elin Ey, Jelena Ciric, czy 12-letnia córka Myrry – Lára.

Trasa promująca album “Thought Spun” będzie pierwszą od 6 lat trasą koncertową Myrry, którą zagra wraz z niewielkim zespołem. Na scenie artystce towarzyszyć będzie Julius Ottar Bjorgvinsson, wokalista postrockowego zespołu VAR oraz Erla Stefansdottir (DALI, Gruska Babuska).

Myrra Rós 17 listopada (niedziela) wystąpi Niezłej Sztuce w Rzeszowie. Bilety w cenie 30 zł. Można je kupować na platformie Ekobilet i w Niezłej Sztuce.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: