Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2020 przeszedł do historii [FOTO]

0
Reklama

Największy w Europie koncert muzyki chrześcijańskiej odbył się nie początkiem lata, a na samym jego końcu. I z udziałem nie czterdziesto-, a dwutysięcznej na początku publiczności. Wszystko przez pandemię koronawirusa. 

 

W niedzielę w Parku Sybiraków stanęła ogromna scena, ale pod nią zebrać mogło się “tylko” pięć tysięcy osób – i to w wydzielonych strefach. Na specjalnych kwadratach mogła znajdować się tylko jedna osoba albo rodzina. Policja szacuje jednak, że ok. godz. 19:00, czyli wkrótce po rozpoczęciu koncertu, koncertu słuchało dwa tysiące osób, ale z każdą kolejną godziną ludzi było coraz więcej. 

Warto zaznaczyć, że wydarzenie transmitowane był w sieci. Na Facebooku i YouTubie śledziło go kilka kilka tysięcy osób. 

Zaczęło się tuż po godz. 18:00, tradycyjnie od błogosławieństwa i powitania gości. W wydarzeniu wzięli udział rzeszowscy biskupi, Jan Wątroba i Edward Białogłowski, politycy i samorządowcy, w tym wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł z żoną i dziećmi, wiceprezydent Stanisław Sienko, a także żona prezydenta Rzeszowa Aleksandra Ferenc.

Później na scenie pojawili się Orkiestra i Chór Jednego Serca Jednego Ducha, którzy utworem “Ojcze z niebios” otworzyli 18. edycję koncertu JSJD.

W niedzielny wieczór w Parku Sybiraków wystąpili także: Jan Budziaszek, Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Lidia Pospieszalska, Leopold Twardowski, NEW LIFE’M: Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Agnieszka Musiał, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Katarzyna Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, Katarzyna Bogusz, Barbara Pospieszalska, Justyna Kopiszka, Krzysztof Antkowiak, Paweł Dusza, Marcin Spenner, Małgorzata Komorowska, Natalia Kawalec, Maja Kapłon, Piotr Łukaszewski, Łukasz Kluczniak, Daniel Pomorski, Tomas Celis Sanchez, Full Power Spirit.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: