Reklama

Popularne kolędy i pastorałki zaśpiewają najmłodsi artyści oraz Dziecięce Grupy Artystyczne Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie podczas koncertu „Anieli w niebie śpiewają” w Rzeszowie. Odbędzie się on 23 stycznia. Koncertowi patronuje Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Koncertują organizują CSW oraz Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Widowisko świąteczne odbędzie się 23 stycznia (sobota) o godz. 18:00, w Teatrze Maska przy ul. Mickiewicza 13.

Młodym wykonawcom towarzyszyć będzie zespół Manitou. Dzieci zaśpiewają popularne kolędy i pastorałki w aranżacjach wokalnych Anny Czenczek i instrumentalnych Andrzeja Paśkiewicza.

Wejście na koncert będzie możliwe tylko z zaproszeniami. Można je odebrać w godzinach 16:00-19:00 w siedzibie Związku Strzeleckiego „Strzelec” JP przy ul. Jagiellońskiej 6 w Rzeszowie.

Koncert kolęd w wykonaniu artystów Centrum Sztuki Wokalnej już od 15 lat gości na deskach Maski i wpisał się na stałe w kalendarz kulturalny stolicy Podkarpacia. Widowisko każdego roku ma inną formę.

W tegorocznej edycji wykonawcami będą najmłodsze dzieci uczące się śpiewu, choreografii oraz interpretacji tekstu w CSW, laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki oraz programów telewizyjnych m.in. Alicja Rega – zwyciężczyni programu telewizyjnego TVN „Mali Giganci” oraz Anna Dąbrowska – zwyciężczyni Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie.

Sala teatralna, co roku wypełniona po brzegi, najlepiej świadczy o tym, że koncerty świąteczne cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Rzeszowa.

Inicjatorem przedsięwzięcia od 2000 roku jest Anna Czenczek, dyrektor CSW w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, a od 2010 r. również Marek Strączek, dowódca Płd. – Wsch. Okręgu Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

Patronat honorowy nad widowiskiem świątecznym objęli: ordynariusz diecezji rzeszowskiej ks. bp Jan Wątroba, marszałek województwa podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc.

Rzeszów News jest jednym patronów medialnych koncertu „Anieli w niebie śpiewają”. Obędzie się on także we współpracy z Teatrem Maska i Szkołą Podstawową nr 1 w Rzeszowie.

Koncert poprowadzą dziennikarze TVP Rzeszów: Ilona Małek, Marcin Pawlak.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama