Zdjęcie: Materiały prasowe

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowy koncert „Kiedy byłem stary”. W niedzielę 18 listopada Kuba Blokesz wykona utwory Agnieszki Osieckiej.

Koncert odbędzie się w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP przy ul. Żeromskiego 2 o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny. 

Kuba Blokesz jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, w 2014 roku zajął II miejsce w konkursie „Piosenkarnia”. Jego debiutancki album „Lwów. Szkice miejskie” to program poetycki złożony z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych premierowo na język polski przez Macieja Piotrowskiego z autorską muzyką Blokesza.

Interpretacje Blokesza cechuje duża wrażliwość emocjonalna. Na scenie artyście towarzyszy gitara, nienachalnie uzupełniająca jego wykonania. Kuba Blokesz perfekcyjnie panuje nad głosem, przekazując nim swoją wizję świata. Znakomicie wykonuje nie tylko własne utwory, ale również piosenki literackie innych twórców.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Koncert Blokesza w Rzeszowie jest częścią projektu „W związku z literaturą. Inspiracje” i dofinansowanego z pieniędzy ministra kultury i dziedzictwa narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa 2018”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama