Zdjęcie: materiały prasowe. "The Glass Beads"

Gwiazdą wieczoru będzie ukraiński duet zimnofalowy The Glass Beads. Koncert poprzedzą warsztaty z realizatorami dźwięku dla początkujących muzyków.

Bezpłatny koncert „mUzyczne dialogi Europy” odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 sierpnia, godz. 18:30) na parkingu przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina w Rzeszowie przy ul. Paderewskiego 154. 

Gwiazdą koncertu będzie ukraiński duet The Glass Beads, który ma na swoim koncie dwa albumy utrzymane w zimnofalowej stylistyce –  „Therapy” oraz najnowszy „Time to Time”, który ukazał się 31 maja 2022 roku.

Ponadto na scenie pojawią się: Daydreaming John – działający wcześniej pod pseudonimem JØN multiinstrumentalista i producent z Ukrainy tworzący muzykę z pogranicza rocka, bluesa i hip hopu oraz Syndrom Wojtuś Pan – łączący różne gatunki zespół z Rzeszowa, z którym wystąpi pochodzący z Ukrainy, a mieszkający obecnie w Rzeszowie akordeonista Taras.

Zdjęcie: materiały prasowe. Daydreaming John

Koncerty zostaną poprzedzone warsztatami dla początkujących muzyków. Poprowadzą je realizatorzy dźwięku RDK, uczestnicy poznają m.in. tajniki pracy z mikrofonem, zasady komunikacji z realizatorem koncertu, korzystania z monitorów odsłuchowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się także, w jaki sposób zachowywać się na scenie i jak przygotować się do koncertu, ze szczególnym uwzględnieniem opracowania rideru technicznego dla organizatorów.

Koncert „mUzyczne dialogi Europy” realizowany jest w ramach Letniej Akademii Przyjaźni
z Funduszami Europejskimi, czyli wielkiej akcji wakacyjnej RDK. Jej nadrzędnym celem jest integracja społeczności polskiej i ukraińskiej. 

Zdjęcie: materiały prasowe. Syndrom Wojtuś Pan

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama