Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu raper "Tadek"
Reklama

Politechnika Rzeszowska, dowództwo 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Niezłomnych Podkarpacia oraz redakcja magazynu historycznego „Tajna Historia Rzeszowa” zapraszają na koncert Niezłomni Wojownicy Rzeczypospolitej”, który w czwartek 1 marca odbędzie się w Rzeszowie.

Koncert odbędzie się z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz rocznicy śmierci płk. Łukasza Cieplińskiego. Koncertowi patronuje prezydent RP Andrzej Duda i jest on związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Koncert „Niezłomni Wojownicy Rzeczypospolitej” odbędzie się  1 marca godz. 16:00 w auli V1 Politechniki Rzeszowskiej.

Wśród gości honorowych nie zabraknie weteranów walk o niepodległość Rzeczypospolitej: Stanisława Ruska „Tęczy”, Kazimierza Rzucidło „Kowala”, Józefa Lisa „Tajfuna”, Edwarda Pieczonki „Zegarka”. To żołnierze antykomunistycznego powstania zbrojnego, którzy w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu brali udział w działaniach zbrojnych wymierzonych zarówno w niemieckich jak i sowieckich okupantów.

– To być może jedna z ostatnich okazji do spotkania oko w oko z ludźmi, którzy z bronią w ręku brali udział w potyczkach zbrojnych z niemieckimi formacjami wojskowymi, komunistyczną bezpieką oraz jednostkami Armii Czerwonej i NKWD. Będzie można wysłuchać na żywo ich relacji oraz zrobić sobie pamiątkowe fotografie ze spotkania – poinformował Marcin Maruszak, prezes Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Niezłomnych Podkarpacia

Opowieści partyzanckie uzupełnią m.in. pokaz filmu dokumentalnego o pochodzącym ze Zwięczycy Hieronimie Bednarskim oraz koncert Tadeusza Polkowskiego „Tadka”, polskiego rapera, znanego z występów w zespole „Firma”. 

Wstęp na koncert tylko za zaproszeniami, o które można się starać pisząc na adres: tajnahistoriarzeszowa@gmail.com

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama