Już po raz 10. rzeszowscy dziennikarze prasy, radia i telewizji oraz  aktorzy zaśpiewają kolędy  podczas charytatywnego koncertu „Serca Sercom”. Odbędzie się on dzisiaj (17 stycznia) w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

W tym roku,  pod hasłem „2xResovia” wystąpią  także:  Zespół Uniwersytetu Rzeszowskiego – Resovia Saltans  oraz  siatkarze Asseco Resovii (Łukasz Perłowski, Krzysztof Ignaczak i Aleksander Śliwka).

Datki zbierane podczas koncertu są przekazywane podopiecznym Domu Dziecka w Strzyżowie, a wychowankowie tej placówki są honorowymi gośćmi imprezy.

Wspólne kolędowanie to pomysł dziennikarzy oddziału TVP3 Rzeszów i aktorów teatru Maska, którzy do kolędowania co roku zapraszają profesjonalnych wykonawców z Podkarpacia. To oni przygotowują wyjątkowe aranżacje kolęd np. żeglarskie, rockowe, jazzowe, a w tym roku ludowe.

Do tej pory zagrali m.in. zespoły WueN, Klang, Połoniny, RATATAM, Orkiestra Garnizonowa Strzelców Podhalańskich czy Tomasz Szczepanik.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Hojność widzów pozwoliła na zorganizowanie dzieciom letniego wypoczynku nad morzem, wyjazdu do kopalni soli w Wieliczce, do Sandomierza na plan zdjęciowy  serialu „ Ojciec Mateusz” oraz wyposażenie placu zabaw przy domu dziecka – mówi Ilona Małek z TVP Rzeszów.

Tegoroczny koncert już niedzielę (17 stycznia) o godz. 16:00 na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Wstęp bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama