Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Tegoroczne KultURalia miały odbyć się przy ul. Dołowej. Pogoda pokrzyżowała jednak te plany i zmusiła organizatorów do przenosin imprezy na miasteczko akademickie Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Cichej.

Koncert Finałowy KultURaliów 2019, których organizatorem są Uniwersytet Rzeszowski, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, miał odbyć się na placu targowym przy ul. Dołowej. Trzydniowe muzyczne święto studentów rozpocznie się w czwartek 23 maja i potrwa do soboty. 

Z uwagi na intensywne opady deszczu koncerty zostaną przeniesione w inne miejsce.
– Trzydniowy koncertowy finał odbędzie się na miasteczku akademickim przy ul. Cichej, tam, gdzie w poprzednich latach odbywały się KulURalia – informuje Rzeszów News Kamila Sikorska, główny koordynator KultURaliów 2019.

Policja, która będzie dbała o bezpieczeństwo uczestników czwartkowego korowodu, na razie nie została oficjalnie poinformowana o zmianie lokalizacji koncertów. – Wiemy tylko, że prace przy rozkładaniu sceny na ulicy Dołowej zostały wstrzymane – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Informacje, że lokalizacja KultURaliów 2019 zostanie zmieniona zaczęły się pojawiać wśród studentów już we wtorek wieczorem. – Główna scena najprawdopodobniej będzie zaraz przy wejściu do klubu Pod Palmą. Na miasteczku pojawiły się ogrodzenia, auta z parkingu kazano przeparkować pod karą odholowania, a na plac zaczyna zjeżdżać wesołe miasteczko. Parking “wyjęty z życia” do poniedziałku – przekazywali nam studenci. 

Olimpia Jeleń, koordynator sztabu promocji KultURaliów, mówi, że o zmianie lokalizacji imprezy zdecydowały względy bezpieczeństwa. – Podłoże terenu przy ul. Dołowej, gdzie miały się odbyć koncerty, jest grząskie z powodu padającego od niedzieli deszczu. Niepokojące są też kolejne komunikaty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – dodaje. 

Oficjalny komunikat o przeniesieniu KultURaliów 2019 po godz. 12:00 wydał także Uniwersytet Rzeszowski. 

– W wyniku obfitych opadów deszczu oraz dalszych zapowiedzi RCB teren na byłym Placu Targowym przy ulicy Dołowej ze względów bezpieczeństwa nie pozwala na organizację imprezy. Istnieje zagrożenie dla uczestników oraz problemy z umiejscowieniem sceny oraz całej logistyki – poinformował dr Maciej Ulita, rzecznik UR. 

– Organizatorzy chcą, żeby studenci i mieszkańcy w bezpiecznych i sprawdzonych warunkach mogli cieszyć się Finałem Koncertowym, dlatego Festiwal zostaje przeniesiony na Miasteczko Akademickie przy ulicy Cichej. Zostaną dołożone wszelkie starania, aby Rzeszowskie KultURalia Studenckie 2019 nie ucierpiały na tej zmianie – zapewnia dr Ulita.

W związku ze zmianą lokalizacji KultURaliów, zmieni się także trasa korowodu. Organizatorzy imprezy teraz dopracowują szczegóły.  

W pierwszy dzień KultURaliów na głównej scenie zagrają: Paw Beats live band, VNM, Bisz, Natalia Grosiak, Marika, Bonson, Te-Tris, Grzegorz Hyży i Hunter. W piątek (24 maja) zaś: Qbik, Top Girl, Borys LBD, Kordian, Big Cyc i Brathanki. W sobotę (25 maja): Quebonafide, Łydka Grubasa, Polska Wersja, Romantycy Lekki Obyczajów i Elektryczne Gitary.

Darmowy wstęp na KultURalia mają studenci oraz doktoranci wszystkich uczelni, a także pracownicy administracyjni UR, WSIiZ i WSPiA. Dla pozostałych wstęp jest płatny. Trzydniowy karnet kosztuje 25 zł, za bilet jednodniowy trzeba zapłacić 10 zł.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: