Fot. Materiały zespołu. Na zdjęciu Kuba Kawalec, wokalista Happysad
Reklama

Kuba Kawalec, wokalista zespołu Happysad, rozpocznie w najbliższą sobotę koncertowy październik na Muzycznym Piętrze Lord Jack Rzeszów.

Będzie to spotkanie autorskie połączone z minirecitalem. 5 października wszystkich fanów Happysad czekają więc rozmowy, śpiew i dobra zabawa. Początek spotkania z Kubą Kawalcem o godz. 20:00, wstęp kosztuje 10 zł. 

Dzień później, w niedzielę 6 października, z solowym projektem wystąpi Jacek Stęszewski z Końca Świata, który porusza się w klimatach folkowej poezji śpiewanej, skąd blisko mu do Nohavicy, czy Jacka Kaczmarskiego.

Jacek Stęszewski występuje z dwójką nietuzinkowych i charyzmatycznych muzyków: Daria Pacuda (skrzypce) oraz Janusz Bińkowski (klawisze, gitara, instr. perkusyjne). Początek koncertu o 19:00. Bilety w cenie 20 i 30 zł. 

Tydzień później, 13 października, w akustycznej odsłonie wystąpi rzeszowska grupa rockowa Brown. Data koncertu zbiegnie się z pierwszymi urodzinami czwartej płyty “Trzy słońca”, która jest w dorobku zespołu. Koncert rozpocznie się o 19:00, bilety: 30/45 zł. 

W czwartek, 17 października, na Muzycznym Piętrze Lord Jack zagra Yellow Horse, który nawiązuje klimatem i duchem do przepięknej dekady lat 70. To zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga.

Ich debiutancki album “Lost Trail” łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez “Żółtego Konia” przywołuje prerie Arizony i nasze Bieszczady.

Koncert Yellow Horse rozpocznie się o 20:00, bilet w cenie 10 zł. 

Trzy dni później, 20 października, do Lord Jack zawita Alosza Awdiejew z zespołem. Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra, artysta, ale i człowiek kultury i nauki. Alosza Awdiejew jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję, a przede wszystkim tworzy genialną muzykę.

Koncert Aloszy Awdiejewa o 19:00, bilety w cenie 90 i 120 zł. 

W ostatnią niedzielę października (27 bm.) posłuchacie zespołu BAiKA. To duet, który tworzą: Piotr Banach, pierwszy lider Hey, założyciel Indios Bravos, oraz grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka Kasia „Kafi” Sondej.

Nazwa zespołu to skrót od nazwiska gitarzysty i pseudonimu wokalistki. W zeszłym roku do duetu dołączył Marcin Żabiełowicz, gitarzysta Hey. Na początku 2018 r. ukazała się ich debiutancka płyta „Byty Zależne”. To zbiór 14 autorskich kompozycji, w których słychać echa różnych stylistyk – od rocka, przez reggae, aż po elektronikę. 

BAiKA swój koncert rozpocznie o godz. 20:00, bilety w cenie 30 i 40 zł. Na ten i wcześniej wspomniane może je kupować w Lord Jack Rzeszów i na stronie GoOut.net

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: