Zdjęcie: Archiwum
Reklama

To nie tylko koncert, ale widowisko i sentymentalna podróż do cesarskiego Wiednia z czasów Franciszka Józefa i cesarzowej Sissi. „Wiedeń moich marzeń” w Sylwestra i Nowy Rok w Podkarpackiej Filharmonii w Rzeszowie.

Akcja rozpoczyna się i kończy w najsłynniejszym wiedeńskim parku Schönbrunn z pięknymi fontannami, pomnikami, drzewami i mnóstwem kwiatów. Park i pałac – letnia rezydencja Habsburgów należą do Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Scenarzystą, reżyserem, narratorem i twórcą projekcji filmowych jest Krzysztof Korwin-Piotrowski. Na co dzień jest dyrektorem artystycznym Fundacji Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie i Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Snuje opowieść o wiedeńskich teatrach operowych i operetkowych, cesarzu Franciszku Józefie i pięknej Elżbiecie Bawarskiej, czule nazywanej Sissi, o wiedeńskich balach, pałacach i parkach, o miłości i wiedeńskiej krwi.

Rozbrzmiewa nieśmiertelna muzyka króla walca Johanna Straussa i wybitnego twórcy operetek Franciszka Lehara. Nie zabraknie też muzyki Mozarta i Offenbacha, by pokazać magiczny i kulturowo urozmaicony Wiedeń.

Podczas koncertu wystąpią śpiewacy warszawskiej Sceny ORFEO. Małgorzata Długosz – sopran, Zoya Petrova (Rosja) – sopran, Joanna Szynkowska vel Sęk – sopran, Łukasz Gaj – tenor i Stanisław Napierała – tenor, a także soliści baletu Kamila Baryczkowska i Paweł Kranz.

Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie dyrygować będzie włoski mistrz batuty, Maestro Massimilian Caldi. W programie m.in. J. Strauss, W. A. Mozart, G. Donizetti, J. Offenbach i F. Lehar. 

Koncert Sylwestrowy i Noworoczny rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety na piątek można kupić on-line. Większość miejsc jest już zajętych. Bilet kosztuje 120 zł. 

Oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama