Zdjęcie: Materiały prasowe

W sobotę na Zamku Lubomirskich zagrają „TreVoci”, a w niedzielę na Rynku koncert „Życia smak”. 

W sobotę (5 października) odbędzie się koncert na dziedzińcu Zamku Lubomirskich. Pretekstem do jego zorganizowania stał się podpisany 9 września list intencyjny przez Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa z Ministerstwem Sprawiedliwości o budowie nowej siedziby Sądu Okręgowego i przejęciu przez miasto zamku na cele kulturalne. 

– To historyczny dzień i wyjątkowy moment dla mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia. Rzeszów zyskuje nowy sąd na działce w sąsiedztwie budynku sądu rejonowego, a w Zamku Lubomirskich powstanie centrum kultury – twierdzi Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. 

Koncert odbędzie się na dziedzińcu zamku o godz. 18:00. Wystąpią trzej tenorzy: Miłosz Gałaj, Voytek Soko i Mikołaj Adamczak w ramach projektu „TreVoci” z towarzyszeniem orkiestry Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy.

„TreVoci” to artyści nowej generacji, którzy na nowo odkrywają piękno klasycznych dzieł, nadając im współczesnego brzmienia, a przeboje muzyki popularnej ubogacają symfonicznymi aranżacjami i operowym rozmachem. Ich największym atutem są występy na żywo.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Orkiestra Arte Symfoniko to z kolei grono wybitnych instrumentalistów. Podczas koncertu w Rzeszowie orkiestrą będzie „dowodził” Mieczysław Smyda, dyrygent, inicjator wielu wydarzeń kulturalnych, od ponad 20 lat związany z Krynicką Orkiestrą Zdrojową, uhonorowany odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i „Złote Jabłko Sądeckie” .

Wstęp na koncert na dziedzińcu zamku jest bezpłatny.

Z kolei w niedzielę (6 października) o godz. 17.00 na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert „Życia smak” organizowany przez Rzeszowski Teatr Muzyczny. Usłyszymy urocze, nastrojowe piosenki w wykonaniu znanego zespołu z Iwonicza Zdroju w repertuarze piosenek własnych, a także znanych standardów polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. 

Na scenie wystąpią zespół „Ivo Stars Band” i Andrzej Szypuła (słowo).

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 
Reklama