Zdjęcie: Pixabay
Reklama

W piątek – Moniuszko i Szymanowski, w środę – Osiecka. Filharmonia Podkarpacka prezentuje program najbliższych koncertów. 

8 października rozpoczął się 67. sezon artystyczny w Filharmonii Podkarpackiej. Pierwszy koncert poświęcony został mistrzom opery – w jego programie znalazły się utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Giuseppa Verdiego. Wydarzenie zapowiadaliśmy – TUTAJ

Teraz Filharmonia Podkarpacka zaprasza na wieczory ze Stanisławem Moniuszką i Karolem Szymanowskim oraz Agnieszką Osiecką. 

Pierwszy koncert odbędzie się w piątek, 22 października, o godz. 19:00. Utwory Moniuszki (mazur z opery „Straszny dwór”) i Szymanowskiego (koncert skrzypcowy op. 35) wykona Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Jiriego Petrdlika i w towarzyszeniu Aldy Dizdari (skrzypce). Bilety: 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny).

„Niech żyje bal! – Płońska śpiewa Osiecką” to propozycja na środę, 27 października. O godz. 19:00 wystąpią Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej dyrygowana przez Adama Klocka, Iza Płońska (wokal), Leszek Kołodziejski (akordeon i fortepian), Michał Kobojek (saksofon), Michał Grott (gitara basowa) i Radosław Bolewski (perkusja). 

W repertuarze znajdą się piosenki Agnieszki Osieckiej w oryginalnych aranżacjach Leszka Kołodziejskiego na orkiestrę symfoniczną i band, m.in. „Nie żałuję”, „Sztuczny miód”, „Nim wstanie dzień” i „Okularnicy”.

– Nadszedł czas, by najlepsza polska piosenka otrzymała należną sobie oprawę – zapowiadają artyści. 

Bilety: 30 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny). 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: