Zdjęcie: Materiały zespołu Pusta Przestrzeń

W piątek (19 czerwca) w rzeszowskiej klubokawiarni Niezła Sztuka koncert zespołu Pusta Przestrzeń. To jeden z pierwszych koncertów w Rzeszowie od czasu epidemii koronawirusa. Wstęp wolny.

W trakcie koncertu Pusta Przestrzeń zagra piosenki z debiutanckiego minialbumu „Pustka” wydanego w marcu br. Oprócz tego usłyszycie utwory, które znajdą się na kolejnym wydawnictwie grupy, a także kilka coverów.

Muzyka zespołu jest utrzymana w klimatach gitarowego, alternatywnego rocka. Teksty w języku polskim, a ich tematyka dotyczy głównie różnego rodzaju problemów natury społecznej oraz relacji międzyludzkich.

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje organizatorom planów, koncert odbędzie się w ogródku Niezłej Sztuki. Gdyby jednak było inaczej, zostanie on przeniesiony do środka.

Mimo, że wciąż należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, można już brać udział w wydarzeniach kulturalnych, takich jak koncerty. Na facebookowym wydarzeniu organizatorzy przypominają jednak o konieczności zachowania odpowiedniej odległości od pozostałych uczestników.

Pusta Przestrzeń powstała jesienią 2015 roku w Rzeszowie. Zespół w swojej twórczości odwołuje się do różnych podgatunków alternatywnego rocka. Wśród najważniejszych inspiracji muzyków znajdują się indie rock, post-punk, shoegaze, a także szeroko rozumiana polska muzyka pop-rockowa.

Grupa jeszcze w tym roku planuje wejść do studia i nagrać materiał, który pojawi się na jej debiutanckim, pełnoprawnym albumie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama