Reklama

8 kwietnia w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Rzeszowie odbędzie się I Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Edukacja w prewencji chorób cywilizacyjnych” połączona z oficjalnym otwarciem Wydziału Medycznego oraz Dzień Otwarty Kierunków Wydziału Medycznego.

Tematyka konferencji została wybrana nieprzypadkowo, bowiem choroby cywilizacyjne, zwłaszcza układu krążenia i nowotwory są problemem epidemiologicznym w krajach wysokorozwiniętych, a kształtowanie nawyków prozdrowotnych powinno rozpocząć się już na najwcześniejszych etapach edukacji.

WSIiZ zaprasza nauczycieli

Kluczowe znaczenie w tym zakresie odgrywają nauczyciele, którzy mogą, w umiejętny sposób, wprowadzić w treści programowe nauczanych przedmiotów zagadnienia związane ze skuteczną profilaktyką. Dlatego, konferencja kierowana jest do nauczycieli biologii, chemii i wychowania fizycznego z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z woj. podkarpackiego.

– Udział w konferencji i warsztatach dla nauczycieli i uczniów jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w konferencji i dniu otwartym należy zarejestrować się za pośrednictwem elektronicznego formularza: www.formularz.wsiz.pl/eduzdrowie – zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Każdy nauczyciel i uczeń otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji/warsztatach.

Tematyka pierwszej edycji zogniskowana będzie na roli cholesterolu w patogenezie chorób układu krążenia, problematyce uzależnień wśród młodzieży, profilaktyce ryzykownych zachowań seksualnych oraz racjonalnym wykorzystaniu sportu w prewencji chorób cywilizacyjnych.

W ramach Dnia Otwartego Kierunków Wydziału Medycznego maturzyści będą mogli skorzystać z atrakcyjnych warsztatów m.in. z zakresu dietetyki, fizjoterapii, kosmetologii i turystyki.

Partnerem Konferencji jest Visum Clinic.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama