Kongres 590 w Jasionce. Andrzej Duda: warto przyjechać do Polski [ZDJĘCIA]

0
Reklama

– Polska rozwija się bardzo dynamicznie, widać to tutaj, na Podkarpaciu – mówił w poniedziałek w podrzeszowskiej Jasionce prezydent RP Andrzej Duda podczas Kongresu 590.

 

Trzy poprzednie edycje Kongresu 590 w G2A Arena, na który zjeżdżają się najważniejsi politycy rządu PiS, odbywały się w listopadzie. W tym roku datę zmieniono pod wpływem wyborów parlamentarnych, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 października. 

Najważniejszymi gośćmi dwudniowego Kongresu 590 ponownie są Andrzej Duda, prezydent RP, oraz premier RP Mateusz Morawiecki. Pierwszy dzień zainaugurował Andrzej Duda. – Naszym najważniejszym celem politycznym jest podnoszenie poziomu życia Polaków, zwykłych obywateli – mówił podczas wystąpienia prezydent RP.

Zaznaczył, że polskie firmy są „coraz potężniejsze, coraz mocniejsze, mające coraz większe możliwości inwestowania i zatrudniania pracowników”. Andrzej Duda mówił, jak ważne jest to, by Polska “była państwem coraz mocniejszym, zamożniejszym”.

– Żeby przede wszystkim młodzi ludzie, ale nie tylko – którzy przed kilkoma, kilkunastoma czy, ci starsi, czasami kilkudziesięcioma laty opuścili Rzeczpospolitą, wyjechali za chlebem za granicę – dzisiaj przekonali się, że warto do Polski wrócić – podkreślał prezydent,  zaznaczając, że “Polska proponuje dzisiaj lepsze warunki” niż państwa na zachodzie Europy.

– Warto wrócić na swoją ziemię, do swojego miejsca, z którego często się wyszło. A czasem może nawet warto przyjechać do Polski, jeżeli ktoś urodził się w polskiej rodzinie nawet poza granicami. Ktoś powie – ambicje bardzo wybujałe. Jeżeli nie ma się bardzo wybujałych ambicji, to osiąga się bardzo niewiele – powiedział Andrzej Duda. 

Według prezydenta RP, “Polska rozwija się bardzo dynamicznie”, co widać choćby na Podkarpaciu, ale zdaniem Dudy to “zadanie absolutnie nie jest zakończone”. – Jesteśmy cały czas na początku realizacji tego wielkiego zadania. Jest bardzo wiele elementów, których dzisiaj jeszcze cały czas w Polsce brakuje – mówił prezydent Duda. 

Według Andrzeja Dudy, Polsce do szybszego rozwoju wciąż brakuje dobrych dróg, m.in. Via Carpathia, Via Baltica, czy Rail Baltica. Prezydent RP ma nadzieję również, że w wielki projekt Trójmorza włącza się Stany Zjednoczone. Duda mówił, że Polska chce być dostrzegana przez kraje zachodu Europy jako kraj z “ogromnymi ambicjami”. 

– Chcemy, by w jeszcze większym stopniu umożliwiono rozwój naszego rolnictwa, chcemy być w jeszcze większym stopniu eksporterem żywności, chcemy być pod tym względem jeszcze sprawniejsi, jeszcze doskonalsi – podkreślał Andrzej Duda, który liczy na to, że polska gospodarka wejdzie do 20. najsilniejszych gospodarek na świecie.

Andrzej Duda wieczorem wręczy Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP, którymi zostaną uhonorowane najlepsze firmy w kraju, przyczyniające się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm.

Andrzej Duda uhonorował Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w poniedziałek także prof. Krzysztofa Opolskiego w uznaniu jego wybitnych zasług w działalności na rzecz rozwoju bankowości i sektora finansów publicznych w Polsce.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: